Na telefónoch Xiaomi sa objaví Skype aj Office od Microsoftu

Spoločnosti uzatvorili kľúčovú patentovú dohodu, ktorá by mala Xiaomi pomôcť preraziť na západných trhoch. Microsoft zas môže posilniť svoju pozíciu vo sfére softvéru a cloudových služieb.

Xiaomi Mi Max
Ilustračné foto (na obrázku Xiaomi Mi Max)
Autor:

To, čo Microsoft nezvládol je pre Xiaomi výzvou. Čínsky výrobca uzatvoril s Microsoftom dôležitú patentovú dohodu, ktorá by mu mohla otvárať dvere na západné trhy. Podľa oficiálnych informácií malo Xiaomi získať prístup až k 1500 patentom, ktoré zahŕňajú tak komunikačné a cloudové technológie a niektoré nástroje na spracovanie videa. Vďaka nim bude môcť firma lepšie obstáť tlaku konkurentov, ktorí by sa za normálnych okolností niekoľko rokov trvajúcimi súdnymi spormi pokúsili oslabiť jej vplyv.

Xiaomi si pri prieniku na nové trhy pomôže patentami Microsoftu

Ako uviedol server BBC, v minulosti bol čínsky výrobca viackrát obvinený zo zneužitia patentov európskych a amerických firiem. Oznámenia o dohode tiež prichádzajú v čase, keď dlho neohrozené Xiaomi je pod veľkým tlakom konkurencie a stagnujúcich predajov smartfónov. V roku 2015 firma plánovala predať až 100 miliónov smartfónov, napokon ich však predala len 71 miliónov.

Detaily dohody medzi Microsoftom a Xiaomi známe nie sú, podľa všetkého by ale mal Microsoft profitovať aj z možnosti automatickej predinštalácie niektorých vlastných aplikácií na smartfóny Xiaomi s Androidom. Štandardnou softvérovou výbavou nových zariadení Xiaomi by tak mohol byť napríklad Office alebo Skype.

google, vyhľadávač, špehovanie, security, ezpečnosť, vyhľadávanie

Nájsť pirátske weby vo vyhľadávačoch bude oveľa náročnejšie

22.02.2017 07:00

Google a Microsoft majú novú stratégiu, ako dôslednejšie blokovať odkazy na pirátske weby. Vo výsledkoch vyhľadávania ich už vôbec nezobrazia.

youtube, video, služba, google, internet, videá

YouTube už divákom nebude nútiť dlhé reklamy. Zmení zaužívané pravidlá

21.02.2017 07:00

Od budúceho roka YouTube z videí odstráni dlhé 30-sekundové reklamy. Reklamy budú kratšie a pútavejšie, no nebude ich možné preskakovať.

facebook, sociálna sieť, social network, chat, like, internet

Extrémistov a teroristov bude na Facebooku hľadať aj umelá inteligencia

19.02.2017 07:00

Umelá inteligencia bude sledovať a analyzovať príspevky a komentáre s cieľom identifikovať extrémistov a teroristickú propagandu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.