CES: Hovoriaca chladnička od LG upozorní ak potravinám končí záruka

Pomocou kamery je možné skontrolovať zásoby a hlasovej asistentke Alexa zas nadiktovať, ktoré potraviny má objednať. Čerešničkou na torte je potom ovládanie ďalších netypických funkcií ako je prehrávanie hudby či hľadanie najrôznejších informácií na internete.

LG, Smart Instaview, chladnička
LG na veľtrhu CES 2017 predstavilo hovoriacu chladničku s asistentkou Alexa od Amazonu.
Autor:

Blíži sa doba, keď sa s nami budú rozprávať aj spotrebiče v domácnosti. Amazon už niekoľko mesiacov experimentuje s reproduktormi, ktoré neprehrávajú len hudbu, ale aj počúvajú všetkých naokolo, odpovedajú im na otázky a na požiadanie organizujú aj niektoré aktivity.

Spoločnosť LG zašla ešte o kus ďalej a na veľtrhu CES predstavila „hovoriacu“ chladničku Smart InstaView. Na rozdiel od iných podobných chladničiek používa hlasovú asistentku Alexa od Amazonu. K nej sa môžu členovia domácnosti prihovoriť a okrem bežných príkazov jej môžu napríklad nadiktovať, kedy a aké potraviny má objednať.

Chladnička toho však dokáže oveľa viac. Vybavená je veľkým, 29-palcovým, displejom, ktorý zobrazí jej obsah a upozorní na potraviny, ktorým končí záruka. Vo vnútri sa nachádza panoramatická kamera a užívateľ prostredníctvom mobilnej aplikácie na diaľku vidí, ktoré potraviny treba doplniť. Keďže chladnička je pripojená k sociálnym sieťam a iným online účtom, dokáže pripomenúť, ak niektorý z priateľov práve oslavuje narodeniny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Opera, Neon, prehliadač

Opera ukázala prehliadač budúcnosti. Neon je najmä o jednoduchosti

16.01.2017 07:00

Má názov Neon a pokročilé nastavenia a početné ovládacie prvky by ste v ňom hľadali leň ťažko. Opera hovorí o budúcnosti prehliadania webu.

Autá - hackeri

Hackeri zaútočili na firmu, ktorá z mobilov dolovala šifrované údaje

15.01.2017 11:30

Izraelskej firme Cellebrite hackeri ukradli až 900 gigabajtov dát, medzi inými aj dôkazové materiály z telefónov, ktoré dešifrovala.

Google Loon

Drony od Googlu internet šíriť nebudú. Firma projekt ukončila

14.01.2017 07:00

Drony mali pomôcť pripojiť ľudí v krajinách tretieho sveta na internet. Sú však pridrahé, nerentabilné a nespoľahlivé.

Robert Fico

Fico vidí nastupujúcu generáciu Smeru v Pellegrinim a Sakovej

16.01.2017 15:56

Nastupujúcu generáciu v Smere vidí predseda strany Robert Fico vo vicepremiérovi Petrovi Pellegrinim a v štátnej tajomníčke ministerstva vnútra Denise Sakovej.

Florida, univerzita, streľba, zbraň, zranení

Po streľbe v nočnom klube v Mexiku ostalo päť mŕtvych

16.01.2017 15:50

Strelec zabil najmenej päť ľudí a zranil ďalších deväť osôb v nočnom klube v mexickom letovisku Playa del Carmen na pobreží Karibského mora.

Taliansko, smog, Miláno

Oslo bude dva dni bez dieselových áut. Dôvodom je znečistenie ovzdušia

16.01.2017 15:37

Ďalšou zo svetových metropol, ktorá sa rozhodla proti narastajúcemu znečisteniu vzduchu bojovať dopravnými obmedzeniami, je nórske Oslo.

bratislava proti hazardu

Bratislava má od ľudí dostatok podpisov za zákaz hazardu

16.01.2017 15:36

Organizátori petície za zákaz hazardných hier v Bratislave zhromaždili dostatok podpisov, aby samospráva mohla schváliť príslušné nariadenie.