CES: Hovoriaca chladnička od LG upozorní ak potravinám končí záruka

Pomocou kamery je možné skontrolovať zásoby a hlasovej asistentke Alexa zas nadiktovať, ktoré potraviny má objednať. Čerešničkou na torte je potom ovládanie ďalších netypických funkcií ako je prehrávanie hudby či hľadanie najrôznejších informácií na internete.

LG, Smart Instaview, chladnička
LG na veľtrhu CES 2017 predstavilo hovoriacu chladničku s asistentkou Alexa od Amazonu.
Autor:

Blíži sa doba, keď sa s nami budú rozprávať aj spotrebiče v domácnosti. Amazon už niekoľko mesiacov experimentuje s reproduktormi, ktoré neprehrávajú len hudbu, ale aj počúvajú všetkých naokolo, odpovedajú im na otázky a na požiadanie organizujú aj niektoré aktivity.

Spoločnosť LG zašla ešte o kus ďalej a na veľtrhu CES predstavila „hovoriacu“ chladničku Smart InstaView. Na rozdiel od iných podobných chladničiek používa hlasovú asistentku Alexa od Amazonu. K nej sa môžu členovia domácnosti prihovoriť a okrem bežných príkazov jej môžu napríklad nadiktovať, kedy a aké potraviny má objednať.

Chladnička toho však dokáže oveľa viac. Vybavená je veľkým, 29-palcovým, displejom, ktorý zobrazí jej obsah a upozorní na potraviny, ktorým končí záruka. Vo vnútri sa nachádza panoramatická kamera a užívateľ prostredníctvom mobilnej aplikácie na diaľku vidí, ktoré potraviny treba doplniť. Keďže chladnička je pripojená k sociálnym sieťam a iným online účtom, dokáže pripomenúť, ak niektorý z priateľov práve oslavuje narodeniny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
google, vyhľadávač, špehovanie, security, ezpečnosť, vyhľadávanie

Nájsť pirátske weby vo vyhľadávačoch bude oveľa náročnejšie

22.02.2017 07:00

Google a Microsoft majú novú stratégiu, ako dôslednejšie blokovať odkazy na pirátske weby. Vo výsledkoch vyhľadávania ich už vôbec nezobrazia.

youtube, video, služba, google, internet, videá

YouTube už divákom nebude nútiť dlhé reklamy. Zmení zaužívané pravidlá

21.02.2017 07:00

Od budúceho roka YouTube z videí odstráni dlhé 30-sekundové reklamy. Reklamy budú kratšie a pútavejšie, no nebude ich možné preskakovať.

facebook, sociálna sieť, social network, chat, like, internet

Extrémistov a teroristov bude na Facebooku hľadať aj umelá inteligencia

19.02.2017 07:00

Umelá inteligencia bude sledovať a analyzovať príspevky a komentáre s cieľom identifikovať extrémistov a teroristickú propagandu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.