CES: Slovenská navigácia Sygic sa objaví na displejoch vozidiel Ford

Sygic oznámil strategickú spoluprácu s výrobcom vozidiel Ford. Jeho navigácia sa objaví na dotykových obrazovkách v autách, kam sa presunie z displeja mobilu.

Ford, Sygic, navigácia
Ford spolupracuje so slovenským tvorcom navigácie Sygic. Navigáciu z mobilu presunie na displej vo vozidle.
Autor:

Slovenský tvorca navigačného softvéru Sygic sa pochválil strategickým partnerstvom s americkým výrobcom vozidiel Ford Motor Company. Spolupráca sa týka platformy a rozhrania AppLink, ktoré navigáciu presunie z displeja mobilu na dotykovú obrazovku vo vozidle. „Vďaka zobrazovaniu navigačných informácií na dotykovej obrazovke a využívaniu hlasových príkazov môže vodič nerušene sledovať cestu a neskladať ruky z volantu,“ objasňuje Sygic.

Smartfón je v prvom rade potrebné k multimediálnemu systému vo vozidle pripojiť pomocou USB kábla. Aplikácia Sygic Car Navigation sa potom prepne do režimu, pri ktorom ju už nebude možné ovládať na displeji mobilu, ale len na obrazovke v aute. Prvé modely vozidiel Ford budú môcť aplikáciu Sygic Car Navigation týmto spôsobom využívať až na budúci rok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Opera, Neon, prehliadač

Opera ukázala prehliadač budúcnosti. Neon je najmä o jednoduchosti

16.01.2017 07:00

Má názov Neon a pokročilé nastavenia a početné ovládacie prvky by ste v ňom hľadali leň ťažko. Opera hovorí o budúcnosti prehliadania webu.

Autá - hackeri

Hackeri zaútočili na firmu, ktorá z mobilov dolovala šifrované údaje

15.01.2017 11:30

Izraelskej firme Cellebrite hackeri ukradli až 900 gigabajtov dát, medzi inými aj dôkazové materiály z telefónov, ktoré dešifrovala.

Google Loon

Drony od Googlu internet šíriť nebudú. Firma projekt ukončila

14.01.2017 07:00

Drony mali pomôcť pripojiť ľudí v krajinách tretieho sveta na internet. Sú však pridrahé, nerentabilné a nespoľahlivé.

Robert Fico

Fico vidí nastupujúcu generáciu Smeru v Pellegrinim a Sakovej

16.01.2017 15:56

Nastupujúcu generáciu v Smere vidí predseda strany Robert Fico vo vicepremiérovi Petrovi Pellegrinim a v štátnej tajomníčke ministerstva vnútra Denise Sakovej.

Florida, univerzita, streľba, zbraň, zranení

Po streľbe v nočnom klube v Mexiku ostalo päť mŕtvych

16.01.2017 15:50

Strelec zabil najmenej päť ľudí a zranil ďalších deväť osôb v nočnom klube v mexickom letovisku Playa del Carmen na pobreží Karibského mora.

Taliansko, smog, Miláno

Oslo bude dva dni bez dieselových áut. Dôvodom je znečistenie ovzdušia

16.01.2017 15:37

Ďalšou zo svetových metropol, ktorá sa rozhodla proti narastajúcemu znečisteniu vzduchu bojovať dopravnými obmedzeniami, je nórske Oslo.

bratislava proti hazardu

Bratislava má od ľudí dostatok podpisov za zákaz hazardu

16.01.2017 15:36

Organizátori petície za zákaz hazardných hier v Bratislave zhromaždili dostatok podpisov, aby samospráva mohla schváliť príslušné nariadenie.