CES: Slovenská navigácia Sygic sa objaví na displejoch vozidiel Ford

Sygic oznámil strategickú spoluprácu s výrobcom vozidiel Ford. Jeho navigácia sa objaví na dotykových obrazovkách v autách, kam sa presunie z displeja mobilu.

Ford, Sygic, navigácia
Ford spolupracuje so slovenským tvorcom navigácie Sygic. Navigáciu z mobilu presunie na displej vo vozidle.
Autor:

Slovenský tvorca navigačného softvéru Sygic sa pochválil strategickým partnerstvom s americkým výrobcom vozidiel Ford Motor Company. Spolupráca sa týka platformy a rozhrania AppLink, ktoré navigáciu presunie z displeja mobilu na dotykovú obrazovku vo vozidle. „Vďaka zobrazovaniu navigačných informácií na dotykovej obrazovke a využívaniu hlasových príkazov môže vodič nerušene sledovať cestu a neskladať ruky z volantu,“ objasňuje Sygic.

Smartfón je v prvom rade potrebné k multimediálnemu systému vo vozidle pripojiť pomocou USB kábla. Aplikácia Sygic Car Navigation sa potom prepne do režimu, pri ktorom ju už nebude možné ovládať na displeji mobilu, ale len na obrazovke v aute. Prvé modely vozidiel Ford budú môcť aplikáciu Sygic Car Navigation týmto spôsobom využívať až na budúci rok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
google, vyhľadávač, špehovanie, security, ezpečnosť, vyhľadávanie

Nájsť pirátske weby vo vyhľadávačoch bude oveľa náročnejšie

22.02.2017 07:00

Google a Microsoft majú novú stratégiu, ako dôslednejšie blokovať odkazy na pirátske weby. Vo výsledkoch vyhľadávania ich už vôbec nezobrazia.

youtube, video, služba, google, internet, videá

YouTube už divákom nebude nútiť dlhé reklamy. Zmení zaužívané pravidlá

21.02.2017 07:00

Od budúceho roka YouTube z videí odstráni dlhé 30-sekundové reklamy. Reklamy budú kratšie a pútavejšie, no nebude ich možné preskakovať.

facebook, sociálna sieť, social network, chat, like, internet

Extrémistov a teroristov bude na Facebooku hľadať aj umelá inteligencia

19.02.2017 07:00

Umelá inteligencia bude sledovať a analyzovať príspevky a komentáre s cieľom identifikovať extrémistov a teroristickú propagandu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.