Lego má sociálnu sieť pre deti. Príspevky možno komentovať smajlíkmi

Na sociálnej sieti Lego Life je možné pochváliť sa s vlastnými výtvormi zo stavebnice Lego. Namiesto bežných textových komentárov je možné používať len smajlíky alebo predvolený text v obrázku. Lego sľubuje, že užívateľov nebude špehovať a zobrazí im len reklamu na vlastné produkty.

Lego Life, sociálna sieť
Lego predstavilo vlastnú sociálnu sieť Lego Life.
Autor:

Po vlastnej sociálnej sieti už túžilo veľa technologických firiem. Väčšina z nich však pri realizácii svojho nápadu zlyhala a rôznorodé sociálne siete sa až na výnimky príliš neujali. S novou tematickou platformou, ktorú možno nazvať sociálnou sieťou, tentokrát prichádza dánska spoločnosť Lego. Určená je najmä deťom, ktoré podľahli čaru stavebníc a chcú sa so svojimi výtvormi pochváliť ostatným.

Sociálna sieť Lego Life na rozdiel od Instagramu, Facebooku, Snapchatu a ďalších nemá oficiálne vekové obmedzenia. Registrovať sa môžu aj deti a tínedžeri, ktorí ešte nemajú 13 rokov. Lego pri registrácii vyžaduje e-mail jedného z rodičov, ktorý má dieťaťu účet overiť a aktivovať.

Zaujímavosťou je, akým spôsobom prebieha komunikácia medzi užívateľmi. Namiesto písania komentárov môžu na príspevok reagovať len rôznymi Lego smajlíkmi (vhodnejšie je však anglické slovo “emoticon”). Textom možno odpovedať len, ak si užívateľ vyberie jednu z predvolených odpovedí. Vďaka tomu vraj zostane sociálna sieť bezpečná aj pre deti, ktoré sa nemusia obávať hanlivých komentárov. Ako uviedol server BBC, Lego pri používaní nebude užívateľov špehovať.

Keďže registrácia a aj používanie sociálnej siete je zadarmo a navyše Lego nemá v pláne predávať dáta používateľov tretím stranám, medzi príspevkami bude aspoň zobrazovať vlastnú reklamu na nové stavebnice.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

bomba, výbušnina, batožina, explózia, cestovanie, letisko, kontrola batožiny

USA a Veľkú Britániu vystrašil vybuchujúci iPad na palube lietadla

28.03.2017 08:00

Zákaz prenášania väčšej elektroniky v príručnej batožine má na svedomí výbušnina umiestnená v iPade, tvrdí bezpečnostný expert.

Twitter logo

Twitter plánuje spoplatniť niektoré typy účtov

25.03.2017 14:15

V rámci platených účtov Twitter plánuje užívateľom ponúknuť pokročilé analytické nástroje a nové možnosti publikovania príspevkov.

tablet, phablet, samsung galaxy note, smartfón

Zabudnite na dotyky. Samsung naučí mobily reagovať na hlasové povely

23.03.2017 08:00

Hlasový asistent Bixby má zjednodušiť ovládanie smartfónov. Po prvýkrát sa objaví v novom Galaxy S 8.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.