Pinterest dokáže rozpoznať predmety na fotkách a nájsť alternatívy

Stačí odfotiť nové topánky, kabelku či jedlo v reštaurácii a aplikácia nájde podobné produkty na sieti Pinterest, prezradí ingrediencie a poradí s pri varení.

Pinterest
Ilustračné foto
Autor:

Predstavte si, že v obchode uvidíte produkt, ktorý vás už na prvý pohľad zaujme, no neviete, či sa vám bude hodiť do bytu alebo či preň nájdete využitie. Vášho kreatívneho ducha môže povzbudiť nový nástroj sociálnej siete Pinterest.

Novinka s názvom Lens dokáže na fotkách identifikovať objekty a následne k nim priradiť kľúčové slová. Pomocou nich je možné vyhľadávať fotografie, na ktorých sa rovnaký či podobný produkt nachádza. Lens možno prirovnať k aplikáciám Shazam a SoundHound, ktoré len na základe krátkej zvukovej ukážky dokážu nájsť konkrétnu skladbu či interpreta.

Pomôže pri výbere oblečenia a nasmeruje na stránky predajcu

Lens je zatiaľ dostupný len v betaverzii, čo znamená, že nemusí fungovať na sto percent. V prvom rade musí rozpoznať objekty na miliónoch fotografií, ktoré ľudia na sociálnu sieť nahrali. Až potom môže rôznorodé objekty spoľahlivo identifikovať a ponúknuť k nim alternatívy, podobné produkty alebo detailný popis. Dámam môže tiež poslúžiť ako inšpirácia pri výbere a kombinovaní rôznych odevov, alebo pri výbere správnych ingrendiencií podľa jedla na obrázku.

Pinterest na vývoji nástroja pracoval niekoľko rokov. Na jednej strane ho ocenia užívatelia, na strane druhej bude prospešný aj pre sieť samotnú a pomôže pri strategických partnerstvách s nadnárodnými maloobchodnými reťazcami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
bomba, výbušnina, batožina, explózia, cestovanie, letisko, kontrola batožiny

USA a Veľkú Britániu vystrašil vybuchujúci iPad na palube lietadla

28.03.2017 08:00

Zákaz prenášania väčšej elektroniky v príručnej batožine má na svedomí výbušnina umiestnená v iPade, tvrdí bezpečnostný expert.

Twitter logo

Twitter plánuje spoplatniť niektoré typy účtov

25.03.2017 14:15

V rámci platených účtov Twitter plánuje užívateľom ponúknuť pokročilé analytické nástroje a nové možnosti publikovania príspevkov.

tablet, phablet, samsung galaxy note, smartfón

Zabudnite na dotyky. Samsung naučí mobily reagovať na hlasové povely

23.03.2017 08:00

Hlasový asistent Bixby má zjednodušiť ovládanie smartfónov. Po prvýkrát sa objaví v novom Galaxy S 8.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.