Videá na Facebooku už neprehliadnete. Prehrávať sa budú aj so zvukom

Ak vás automatické prehrávanie videí a reklám na Facebooku obťažovalo, pripravte sa na horšie časy. Videá sa už nebudú prehrávať potichu, ale so zvukom.

Instant Articles, Facebook
Ilustračné foto
Autor:

Keď Facebook pred niekoľkými mesiacmi oznámil, že všetky videá, ktoré užívatelia medzi sebou zdieľajú, bude aj automaticky prehrávať, musel čeliť veľkej kritike, ktorá však po čase utíchla. Užívateľom sa neprehrávali len zdieľané videá ale aj reklama, ktorú už nebolo možné len tak prehliadnuť.

Videám už nebude možné uniknúť

Sociálna sieť po čase pritvrdí a ešte viac zviditeľní multimediálny obsah, ktorý bude prehrávať už aj so zvukom. Doposiaľ tomu tak nebolo a videá na seba upozorňovali len obrazom. To nevyhovovalo nie len tvorcom obsahu ale aj inzerentom, ktorí mali obmedzené možnosti ako šíriť posolstvo vo videách a reklame. Facebook im preto vyhovel a do konca roka všetkým užívateľom automatické prehrávanie zvuku aktivuje.

Pri prehliadaní nových príspevkov na nástenke tak bude už len veľmi ťažké uniknúť videám, ktoré už dnes tvoria gro zdieľaného obsahu. „Keďže ľudia na svojich smartfónoch sledujú viac videí, očakávajú, že ich bude sprevádzať aj zvuk,“ vysvetľuje sociálna sieť na svojom blogu.

Jednou z možností ako sa prehrávaniu zvuku vyhnúť je prepnúť telefón do tichého režimu alebo prehrávanie deaktivovať priamo v nastaveniach. Facebook však vie, že väčšina užívateľov tak neurobí a na aktivované prehrávanie zvuku si po čase zvykne.

Ako uvádza BBC, mnoho videí zrejme zmení svoju podobu. Ak v priebehu niekoľkých týždňov Facebook vyhodnotí, že videá sleduje, či skôr neprehliadne, viac ľudí, je možné očakávať, že tvorcovia z nich odstránia titulky a zmenia aj celkovú dĺžku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

bomba, výbušnina, batožina, explózia, cestovanie, letisko, kontrola batožiny

USA a Veľkú Britániu vystrašil vybuchujúci iPad na palube lietadla

28.03.2017 08:00

Zákaz prenášania väčšej elektroniky v príručnej batožine má na svedomí výbušnina umiestnená v iPade, tvrdí bezpečnostný expert.

Twitter logo

Twitter plánuje spoplatniť niektoré typy účtov

25.03.2017 14:15

V rámci platených účtov Twitter plánuje užívateľom ponúknuť pokročilé analytické nástroje a nové možnosti publikovania príspevkov.

tablet, phablet, samsung galaxy note, smartfón

Zabudnite na dotyky. Samsung naučí mobily reagovať na hlasové povely

23.03.2017 08:00

Hlasový asistent Bixby má zjednodušiť ovládanie smartfónov. Po prvýkrát sa objaví v novom Galaxy S 8.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.