Videá na Facebooku už neprehliadnete. Prehrávať sa budú aj so zvukom

Ak vás automatické prehrávanie videí a reklám na Facebooku obťažovalo, pripravte sa na horšie časy. Videá sa už nebudú prehrávať potichu, ale so zvukom.

Instant Articles, Facebook
Ilustračné foto
Autor:

Keď Facebook pred niekoľkými mesiacmi oznámil, že všetky videá, ktoré užívatelia medzi sebou zdieľajú, bude aj automaticky prehrávať, musel čeliť veľkej kritike, ktorá však po čase utíchla. Užívateľom sa neprehrávali len zdieľané videá ale aj reklama, ktorú už nebolo možné len tak prehliadnuť.

Videám už nebude možné uniknúť

Sociálna sieť po čase pritvrdí a ešte viac zviditeľní multimediálny obsah, ktorý bude prehrávať už aj so zvukom. Doposiaľ tomu tak nebolo a videá na seba upozorňovali len obrazom. To nevyhovovalo nie len tvorcom obsahu ale aj inzerentom, ktorí mali obmedzené možnosti ako šíriť posolstvo vo videách a reklame. Facebook im preto vyhovel a do konca roka všetkým užívateľom automatické prehrávanie zvuku aktivuje.

Pri prehliadaní nových príspevkov na nástenke tak bude už len veľmi ťažké uniknúť videám, ktoré už dnes tvoria gro zdieľaného obsahu. „Keďže ľudia na svojich smartfónoch sledujú viac videí, očakávajú, že ich bude sprevádzať aj zvuk,“ vysvetľuje sociálna sieť na svojom blogu.

Jednou z možností ako sa prehrávaniu zvuku vyhnúť je prepnúť telefón do tichého režimu alebo prehrávanie deaktivovať priamo v nastaveniach. Facebook však vie, že väčšina užívateľov tak neurobí a na aktivované prehrávanie zvuku si po čase zvykne.

Ako uvádza BBC, mnoho videí zrejme zmení svoju podobu. Ak v priebehu niekoľkých týždňov Facebook vyhodnotí, že videá sleduje, či skôr neprehliadne, viac ľudí, je možné očakávať, že tvorcovia z nich odstránia titulky a zmenia aj celkovú dĺžku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
google, vyhľadávač, špehovanie, security, ezpečnosť, vyhľadávanie

Nájsť pirátske weby vo vyhľadávačoch bude oveľa náročnejšie

22.02.2017 07:00

Google a Microsoft majú novú stratégiu, ako dôslednejšie blokovať odkazy na pirátske weby. Vo výsledkoch vyhľadávania ich už vôbec nezobrazia.

youtube, video, služba, google, internet, videá

YouTube už divákom nebude nútiť dlhé reklamy. Zmení zaužívané pravidlá

21.02.2017 07:00

Od budúceho roka YouTube z videí odstráni dlhé 30-sekundové reklamy. Reklamy budú kratšie a pútavejšie, no nebude ich možné preskakovať.

facebook, sociálna sieť, social network, chat, like, internet

Extrémistov a teroristov bude na Facebooku hľadať aj umelá inteligencia

19.02.2017 07:00

Umelá inteligencia bude sledovať a analyzovať príspevky a komentáre s cieľom identifikovať extrémistov a teroristickú propagandu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.