Facebook bude zistovať, či človek netrpí psychickými problémami

Umelá inteligencia na základe príspevkov a komentárov vyhodnotí, či užívateľ netrpí psychickými problémami. V prípade potreby mu automaticky navrhne odbornú pomoc.

Instant Articles, Facebook
Ilustračné foto
Autor:

Ľudia sa často obracajú na svojich priateľov na sociálnych sieťach s prosbou o pomoc a psychickú podporu. Nie vždy sú však vypočutí. Facebook dlhodobo sleduje, či niektorý z jeho užívateľov netrpí depresiami alebo psychickými problémami, ktoré by v krajnom prípade mohli mať tragické následky. Doposiaľ spoliehal len na individuálne hlásenia od ľudí, ktorí spozorujú, že niečo nie je v poriadku. Následne Facebook človeku odporučil vyhľadať odbornú pomoc, prípadne ho automaticky spojil s centrom prvej pomoci.

V súčasnosti sociálna sieť testuje spoľahlivosť umelej inteligencie pri automatickom detegovaní podozrivého správania. Inak povedané, Facebook už aj sám a bez pomoci ostatných, vyhodnotí, či človek má tendenciu spáchať samovraždu, a či ho má spojiť s psychológmi z krízového centra. Algoritmus vyhodnocuje príspevky a komentáre zatiaľ len v angličtine a u užívateľov v Spojených štátoch. Postupne však bude využívaný celosvetovo. Podobný systém by v budúcnosti mohol byť použitý aj pri odhaľovaní extrémistov, rasistických a nenávistných komentárov ako aj propagandy rôznych teroristických skupín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
bomba, výbušnina, batožina, explózia, cestovanie, letisko, kontrola batožiny

USA a Veľkú Britániu vystrašil vybuchujúci iPad na palube lietadla

28.03.2017 08:00

Zákaz prenášania väčšej elektroniky v príručnej batožine má na svedomí výbušnina umiestnená v iPade, tvrdí bezpečnostný expert.

Twitter logo

Twitter plánuje spoplatniť niektoré typy účtov

25.03.2017 14:15

V rámci platených účtov Twitter plánuje užívateľom ponúknuť pokročilé analytické nástroje a nové možnosti publikovania príspevkov.

tablet, phablet, samsung galaxy note, smartfón

Zabudnite na dotyky. Samsung naučí mobily reagovať na hlasové povely

23.03.2017 08:00

Hlasový asistent Bixby má zjednodušiť ovládanie smartfónov. Po prvýkrát sa objaví v novom Galaxy S 8.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.