Windows 10 už zobrazuje aj reklamu. Je ju ale možné vypnúť

Reklame sa už nevyhnete ani pri používaní operačného systému Windows. Microsoft mnohých prekvapil, keď začal zobrazovať reklamu na netradičnom mieste - v správcovi súborov.

terry myerson, windows 10, windows, Microsoft, operačný systém
Ilustračné foto
Autor:

Reklamy už budú oveľa viac strpčovať život aj používateľom operačného systému Windows. Po novom sa zobrazujú aj na mieste, kde ich takmer nie je možné prehliadnuť. Kontroverzné rozhodnutie Microsoftu bude mať zrejme negatívnu odozvu medzi užívateľmi, ktorým sa firma pomocou reklám pokúsi vnútiť iné zo svojich produktov. Reklamy sa začali niektorým používateľom zobrazovať v hornej časti správcu súborov.

Prvé komerčné oznámenie, ktoré Microsoft do správcu súborov „infiltroval“, spĺňa všetky kritériá typickej reklamy – zobrazuje popis produktu spolu s cenou a odkazuje užívateľov na externú stránku, na ktorej sa o ňom môžu dozvedieť viac. Reklama láka na mesačné predplatné balíka Office 365 s prístupom k 1 TB dátovému úložisku OneDrive.

Nie je to reklama, ale len užitočné tipy, tvrdí Microsoft

Spravodajský server The Verge zverejnil stanovisko Microsoftu, v ktorom sa firma odvoláva len na zobrazovanie notifikácií vo forme užitočných tipov. „Nové notifikácie v podobe tipov v správcovi súborov vo Windows 10 boli navrhnuté tak, aby používateľom Windows 10 poskytli rýchle a jednoduché informácie o možnosti využívať cloudové úložisko a správcu súborov.“ Keďže ide o notifikácie, užívateľ ich môže vypnúť v menu (View – Options – Show sync provider notifications).

Majiteľ počítača už za Windows 10 svoju cenu zaplatil

Microsoft so svojim kontroverzným rozhodnutím porušil zavedený stereotyp, podľa ktorého akýkoľvek operačný systém bol doposiaľ dodávaný bez reklám. Ako správne poznamenal server The Verge, cena za využívanie systému Windows 10 je už obvykle zahrnutá priamo v cene počítača, na ktorom je systém predinštalovaný. Microsoft týmto spôsobom získal reklamný priestor takpovediac zadarmo a na úkor konkurencie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

bomba, výbušnina, batožina, explózia, cestovanie, letisko, kontrola batožiny

USA a Veľkú Britániu vystrašil vybuchujúci iPad na palube lietadla

28.03.2017 08:00

Zákaz prenášania väčšej elektroniky v príručnej batožine má na svedomí výbušnina umiestnená v iPade, tvrdí bezpečnostný expert.

Twitter logo

Twitter plánuje spoplatniť niektoré typy účtov

25.03.2017 14:15

V rámci platených účtov Twitter plánuje užívateľom ponúknuť pokročilé analytické nástroje a nové možnosti publikovania príspevkov.

tablet, phablet, samsung galaxy note, smartfón

Zabudnite na dotyky. Samsung naučí mobily reagovať na hlasové povely

23.03.2017 08:00

Hlasový asistent Bixby má zjednodušiť ovládanie smartfónov. Po prvýkrát sa objaví v novom Galaxy S 8.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.