Bowers & Wilkins predstavil svoje najlepšie a najdrahšie slúchadlá

Pri príležitosti 50 výročia založenia firmy Bowers & Wilkins predstavil špeciálnu edíciu slúchadiel P9 Signature. Nebudú ale pre každého. Výrobca však aspoň vyhovel majiteľom nových iPhonov, ktorým ponúka náhradný kábel s konektorom Lightning.

Bowers & Wilkins, slúchadlá, P9
Bowers & Wilkins predstavil svoje údajne najlepšie slúchadlá. Záujemca za ne zaplatí 899 eur.
Autor:

Popredný výrobca zvukovej techniky, Bowers & Wilkins oslavuje 50 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti spoločnosť predstavila svoje údajne najlepšie, no takisto aj najdrahšie, slúchadlá P9 Signature. Na rozdiel od vylepšených slúchadiel P7 Wireless, ktoré firma predstavila len pred niekoľkými týždňami, sa bude model P9 stále k zariadeniu pripájať pomocou kábla. Výrobca ale okrem štandardného kábla s 3,5-milimetrovým konektorom k slúchadlám pribalí aj alternatívu s konektorom Lightning, aby tak aj vyhovel majiteľom najnovších iPhonov, ktorí bez špeciálneho adaptéra slúchadlá so “staršou” koncovkou používať nemôžu.

Pri výrobe slúchadiel P9 Signature použil Bowers &
Wilkins kožu vo vyhotovení Staffino.
Pri výrobe slúchadiel P9 Signature použil Bowers & Wilkins kožu vo vyhotovení Staffino.
Autor: Bowers & Wilkins

Slúchadlá s uzatvorenou konštrukciou používajú 40 milimetrové meniče a hudbu prehrávajú vo frekvenčnom rozsahu 2Hz až 30kHz. Celkové harmonické skreslenie je menej než 0,2 percenta pri 1 kHz/10mW. Pri výrobe si spoločnosť, tak ako už u nej býva zvykom, nechala záležať na detailoch. Model P9 má odľahčenú hliníkovú konštrukciu (celková hmotnosť 413 gramov) so skladateľnými ramenami. Pre lepšiu priľnavosť mušlí bola použitá pamäťová pena. Bowers & Wilkins si dal záležať aj na použitých materiáloch. Dominantnou súčasťou je koža vo vyhotovení Staffino. A cena? Bezmála 900 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.