Hudobné predplatné od Amazonu bude lacnejšie. Ale len s reproduktorom Echo

Len za štyri doláre mesačne budú môcť službu Music Unlimited využívať majitelia reproduktorov Echo. Ostatní zaplatia o čosi viac. Amazon hudobné predplatné spojil s osobným asistentom v reproduktoroch Echo s očakávaním väčších tržieb od súčasných zákazníkov a predplatiteľov služby Prime.

Amazon, Echo, Dot, Alexa, reproduktor
Amazon v súčasnosti ponúka hneď niekoľko inteligentných reproduktorov Echo s integrovanou hlasovou asistentkou Alexa.
Autor:

Online hudobné predplatné Spotify zatiaľ výraznejšie neohrozila žiadna z konkurenčných služieb. Príchod Apple Music naznačoval, že sa to možno zmení, no nestalo sa tak. Applu síce čísla pozvoľna stúpajú, no Spotify rastie tiež aj napriek tomu, že nie je najlacnejší. Cena nie je u užívateľov rozhodujúca. Aspoň zatiaľ.

Amazon, ktorý už vlastnú online hudobnú požičovňu v minulosti predstavil, no neuspel s ňou, to chce skúsiť znova. Ambície má však väčšie ako naposledy. V premenovanej službe Amazon Music Unlimited zvýhodní zákazníkov balíka služieb Prime, ktorí namiesto desiatich dolárov zaplatia o dva doláre menej. Ešte výhodnejšie môžu hudobné predplatné získať tí zákazníci, ktorí budú hudbu počúvať výhradne cez multifunkčný reproduktor Echo. Tí za predplatné zaplatia len bezmála 4 doláre, teda menej než polovicu ceny predplatného u konkurencie.

Pre majiteľov reproduktoru Echo bude služba výrazne lacnejšia

Reproduktor Echo, ktorého pôvodnú verziu Amazon predstavil pred niekoľkými mesiacmi, v sebe kombinuje bezdrôtové zariadenie na reprodukovanie hudby a osobnú asistentku. Asistentka neustále načúva a reaguje na rôzne požiadavky členov domácnosti. Reproduktor, respektíve asistentka Alexa, bude na základe povelov prehľadávať aj hudobný katalóg. Dokonca bude vedieť skladby vyhľadávať podľa niekoľkých slov z ich textu alebo melódie. Podľa analytikov má práve reproduktor Amazonu pomôcť presvedčiť zákazníkov, aby míňali viac peňazí aj na ďalšie služby, ktoré firma poskytuje.

Amazon sa poučil z predošlých chýb. Hudobný katalóg je rozsiahlejší

Amazon Music Unlimited sa od svojho predchodcu Prime Music líši nie len cenou ale aj množstvom skladieb, ktorých má v katalógu “desiatky miliónov” oproti pôvodným dvom miliónom. Väčšina funkcií je viac menej totožných s inými službami a to vrátane vytvárania playlistov, algoritmov pre navrhovanie nových skladieb a ukladania hudby pre počúvanie bez internetového pripojenia. Služba bude podľa BBC dostupná aj cez mobilnú aplikáciu, webové rozhranie a takisto bude integrovaná do viacerých produktov Amazonu. Služba Amazon Music Unlimited je v Spojených štátoch dostupná od stredy 12. októbra. Ďalšie krajiny by mali pribudnúť do konca roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.