Hudobné predplatné od Amazonu bude lacnejšie. Ale len s reproduktorom Echo

Len za štyri doláre mesačne budú môcť službu Music Unlimited využívať majitelia reproduktorov Echo. Ostatní zaplatia o čosi viac. Amazon hudobné predplatné spojil s osobným asistentom v reproduktoroch Echo s očakávaním väčších tržieb od súčasných zákazníkov a predplatiteľov služby Prime.

Amazon, Echo, Dot, Alexa, reproduktor
Amazon v súčasnosti ponúka hneď niekoľko inteligentných reproduktorov Echo s integrovanou hlasovou asistentkou Alexa.
Autor:

Online hudobné predplatné Spotify zatiaľ výraznejšie neohrozila žiadna z konkurenčných služieb. Príchod Apple Music naznačoval, že sa to možno zmení, no nestalo sa tak. Applu síce čísla pozvoľna stúpajú, no Spotify rastie tiež aj napriek tomu, že nie je najlacnejší. Cena nie je u užívateľov rozhodujúca. Aspoň zatiaľ.

Amazon, ktorý už vlastnú online hudobnú požičovňu v minulosti predstavil, no neuspel s ňou, to chce skúsiť znova. Ambície má však väčšie ako naposledy. V premenovanej službe Amazon Music Unlimited zvýhodní zákazníkov balíka služieb Prime, ktorí namiesto desiatich dolárov zaplatia o dva doláre menej. Ešte výhodnejšie môžu hudobné predplatné získať tí zákazníci, ktorí budú hudbu počúvať výhradne cez multifunkčný reproduktor Echo. Tí za predplatné zaplatia len bezmála 4 doláre, teda menej než polovicu ceny predplatného u konkurencie.

Pre majiteľov reproduktoru Echo bude služba výrazne lacnejšia

Reproduktor Echo, ktorého pôvodnú verziu Amazon predstavil pred niekoľkými mesiacmi, v sebe kombinuje bezdrôtové zariadenie na reprodukovanie hudby a osobnú asistentku. Asistentka neustále načúva a reaguje na rôzne požiadavky členov domácnosti. Reproduktor, respektíve asistentka Alexa, bude na základe povelov prehľadávať aj hudobný katalóg. Dokonca bude vedieť skladby vyhľadávať podľa niekoľkých slov z ich textu alebo melódie. Podľa analytikov má práve reproduktor Amazonu pomôcť presvedčiť zákazníkov, aby míňali viac peňazí aj na ďalšie služby, ktoré firma poskytuje.

Amazon sa poučil z predošlých chýb. Hudobný katalóg je rozsiahlejší

Amazon Music Unlimited sa od svojho predchodcu Prime Music líši nie len cenou ale aj množstvom skladieb, ktorých má v katalógu “desiatky miliónov” oproti pôvodným dvom miliónom. Väčšina funkcií je viac menej totožných s inými službami a to vrátane vytvárania playlistov, algoritmov pre navrhovanie nových skladieb a ukladania hudby pre počúvanie bez internetového pripojenia. Služba bude podľa BBC dostupná aj cez mobilnú aplikáciu, webové rozhranie a takisto bude integrovaná do viacerých produktov Amazonu. Služba Amazon Music Unlimited je v Spojených štátoch dostupná od stredy 12. októbra. Ďalšie krajiny by mali pribudnúť do konca roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.