Samsungu sa nepáčia paródie na Note 7. Nahlasuje ich na YouTube

Kvôli údajnému porušovaniu autorských práv YouTube odstránil desiatky videí zosmeišňujúcich "vybuchujúci" Samsung Galaxy Note 7. O odstránenie videí požiadal Samsung spolu s právnickou firmou Paul Hastings.

Samsung, GTA V, Note 7
Na YouTube sa objavili desiatky videí parodujúcich vybuchujúci telefón Samsung Galaxy Note 7.
Autor:

Okamžite po tom, čo sa začali množiť prípady o vybuchujúcich telefónoch Galaxy Note 7 si mnoho ľudí začalo robiť žarty na účet Samsungu. Na internete sa objavili stovky najrôznejších videí a vtipných obrázkov, v ktorých hlavnú úlohu zohrával práve nebezpečný smartfón. Mnoho herných nadšencov dokonca upravilo poslednú verziu videohry Grand Theft Auto a namiesto nástražných bômb dali hlavnému protagonistovi do ruky explodujúci mobil.

Paródie na Note 7 si na YouTube pozreli milióny ľudí

Podobné vtipné videá na YouTube v priebehu niekoľkých týždňov zaujali milióny ľudí po celom svete, čo sa Samsungu pochopiteľne nepáči. Firma preto začala satirické videá nahlasovať z dôvodu porušenia autorských práv. Telefón bol vo videách údajne použitý bez súhlasu výrobcu a YouTube preto v mnohých prípadoch žiadostiam o ich zablokovanie vyhovel. A nie len to. Pri akomkoľvek nahlásení porušenia autorských práv, ktorému YouTube vyhovie, sa na účet tvorcu videí vzťahujú viaceré obmedzenia. Napríklad počas nasledujúcich troch mesiacov nemôže streamovať videá na svojom kanáli. Ak autor požiada o odblokovanie svojho videa porušujúceho autorské práva, YouTube ho upozorní na možné následky, ktoré môžu vyústiť až do súdneho sporu.

Samsung sa k celému prípadu zatiaľ nevyjadril a nahlasovanie videí oficiálne ani nepotvrdil. Jeden z YouTuberov však zverejnil detaily komunikácie s YouTube, z ktorých je zrejmé, že o zablokovanie videa požiadala americká pobočka Samsung Electronics spolu s právnickou firmou Paul Hastings.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.