Google vám poradí akú hudbu počúvať. Odhadne váš vkus aj náladu

Hudobná služba Hudba Google Play (z angl. Google Play Music) bude chytrejšia pri výbere a návrhu novej hudby. Využívať bude prepracované algoritmy, ktoré na základe sledovania aktivity používateľa dokážu odhadnúť jeho hudobný vkus. Tomu prispôsobia aj odporúčaný výber ďalších skladieb a interpretov.

Google Play Music, Hudba Google Play, Google, hudobné predplatné
Umelú inteligenciu Google sprístupní aj v hudobnej službe Hudba Google Play na webe aj v mobile.
Autor:

Mnoho technologických firiem začína vo veľkom používať umelú inteligenciu, respektíve učiace sa systémy, vďaka ktorým sú ich produkty o čosi inteligentnejšie a lepšie dokážu porozumieť potrebám svojich používateľov. Či už ide o múdrych hlasových asistentov v mobile, automatické triedenie elektronickej pošty alebo len obyčajné navrhovanie odpovedí pri písaní správ, na “čítanie myšlienok” a počítačovú intuíciu si užívatelia rýchlo zvykajú.

Google skúsi odhadnúť hudobný vkus svojich užívateľov

Chytrejšia pri výbere a návrhu novej hudby bude aj hudobná služba Google Play. Po novom bude už aj ona využívať prepracované algoritmy, ktoré na základe sledovania aktivity používateľa dokážu odhadnúť jeho hudobný vkus. Tomu prispôsobia aj odporúčaný výber ďalších skladieb a interpretov.

Algoritmus bude sledovať nie len to, čo užívateľ počúva, ale aj kedy, pri akej aktivite či dokonca v akom počasí tak robí. Pri západe slnka môže ponúknuť inú hudbu než napríklad pri športe, učení alebo ceste do práce. “Predstavte si dídžeja, ktorý pozorne sleduje nie len to, čo sa vám páči, ale aj kedy sa vám to páči. Hudba, ktorú by ste mohli v danom momente hľadať sa preto bude nachádzať vždy v hornej časti obrazovky,” uviedol Google na svojom blogu.

Algoritmus bude analyzovať aj vyhľadávanie na internete či v Mapách

Ako upozornil redaktori serveru The Verge, v prípade novinky sú tiež zaujímavé aj ostatné informácie, ktoré “umelá inteligencia” Google o používateľovi zbiera a vyhodnocuje. Ani zďaleka sa neobmedzuje len na použitie hudobnej aplikácie. Informácie analyzuje aj z ďalších zdrojov ako je história vyhľadávania, aktivita v Mapách či na YouTube. To všetko má poslúžiť k tomu, aby Google vedel správne odhadnúť, na počúvanie akej hudby by mohol mať v danej chvíli užívateľ náladu.

Novú funkciu Google v najbližších dňoch automaticky sprístupní vo svojej službe tak na webe ako v mobilných aplikáciách (pre Android a iOS). Využívať ju budú môcť užívatelia vo všetkých 62 krajinách, kde je Hudba Google Play dostupná.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.