Netflix dostal na Slovensku konkurenta. Filmy už ponúka aj Amazon

Okrem Netflixu môžu Slováci pozerať filmy a seriály aj cez službu Prime Video od Amazonu. Zaujímavá je najmä jej cena. Za mesačné predplatné si Amazon na Slovensku účtuje necelé tri eurá. Ponuka však platí len prvého pol roka. Následne sa cena zvýši na dvojnásobok.

Amazon, Prime Video
Amazon sprístupnil službu Prime Video aj na Slovensku (na obrázku).
Autor:

Online hudobné požičovne dokázali v niektorých prípadoch zatlačiť pirátov do úzadia. Aj keď užívatelia v tomto prípade hudbu nevlastnia, ale si ju len za poplatok prenajímajú, vďaka relatívne nízkej cene za predplatné a bohatému hudobnému katalógu nemajú toľko dôvodov hudbu na pirátskych weboch pracne hľadať a kradnúť. Väčšina hudobných vydavateľstiev takisto pochopila, že je jednoduchšie užívateľom hudbu ponúknuť za menší, ale zato pravidelný poplatok.

Výrazné zmeny sa dejú nie len v hudobnom ale aj vo filmovom priemysle. Na najnovšie filmy už nie je potrebné chodiť do kina, ale často sa objavia s malým časovým odstupom aj v online filmových požičovniach typu Netflix. Princíp ich fungovania je prakticky rovnaký ako v prípade hudobných služieb Spotify, Hudba Google, Deezer a ďalších. Na rozdiel od hudobných požičovní je ale filmová a seriálová ponuka v niektorých krajinách výrazne chudobnejšia. Problémom je takisto lokalizácia, a to či už v podobe dabingu alebo aspoň titulkov v miestnom jazyku.

Netflixu už na Slovensku konkuruje Prime Video od Amazonu

Na Slovensku od začiatku roka 2016 funguje služba Netflix, ktorej filmový katalóg ale nie je ani zďaleka taký rozsiahly ako v zahraničí. Netflix si je možné predplatiť za necelých 8 eur mesačne, čo je približne rovnaká cena akú platia aj používatelia v okolitých krajinách a v zámorí.

Od polky decembra Netflixu konkuruje už aj služba Prime Video, ktorú Amazon sprístupnil vo viac ako 200 krajinách sveta, vrátane Slovenska. Amazon svoju cenovú politiku, ale takisto aj výber filmov a seriálov, prispôsobil jednotlivým krajinám. Napríklad na Slovensku bude služba dostupná za 5,99 eur mesačne. Počas prvého pol roka si však môžu Slováci službu predplatiť za zvýhodnenú cenu 2,99 eur mesačne. Počas prvých siedmich dní je navyše Prime Video dostupné zadarmo. Filmy a seriály je po prihlásení možné sledovať aj cez webové rozhranie služby. Pre smartfóny s Androidom a iOS je dostupná samostatná mobilná aplikácia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.