Netflix dostal na Slovensku konkurenta. Filmy už ponúka aj Amazon

Okrem Netflixu môžu Slováci pozerať filmy a seriály aj cez službu Prime Video od Amazonu. Zaujímavá je najmä jej cena. Za mesačné predplatné si Amazon na Slovensku účtuje necelé tri eurá. Ponuka však platí len prvého pol roka. Následne sa cena zvýši na dvojnásobok.

Amazon, Prime Video
Amazon sprístupnil službu Prime Video aj na Slovensku (na obrázku).
Autor:

Online hudobné požičovne dokázali v niektorých prípadoch zatlačiť pirátov do úzadia. Aj keď užívatelia v tomto prípade hudbu nevlastnia, ale si ju len za poplatok prenajímajú, vďaka relatívne nízkej cene za predplatné a bohatému hudobnému katalógu nemajú toľko dôvodov hudbu na pirátskych weboch pracne hľadať a kradnúť. Väčšina hudobných vydavateľstiev takisto pochopila, že je jednoduchšie užívateľom hudbu ponúknuť za menší, ale zato pravidelný poplatok.

Výrazné zmeny sa dejú nie len v hudobnom ale aj vo filmovom priemysle. Na najnovšie filmy už nie je potrebné chodiť do kina, ale často sa objavia s malým časovým odstupom aj v online filmových požičovniach typu Netflix. Princíp ich fungovania je prakticky rovnaký ako v prípade hudobných služieb Spotify, Hudba Google, Deezer a ďalších. Na rozdiel od hudobných požičovní je ale filmová a seriálová ponuka v niektorých krajinách výrazne chudobnejšia. Problémom je takisto lokalizácia, a to či už v podobe dabingu alebo aspoň titulkov v miestnom jazyku.

Netflixu už na Slovensku konkuruje Prime Video od Amazonu

Na Slovensku od začiatku roka 2016 funguje služba Netflix, ktorej filmový katalóg ale nie je ani zďaleka taký rozsiahly ako v zahraničí. Netflix si je možné predplatiť za necelých 8 eur mesačne, čo je približne rovnaká cena akú platia aj používatelia v okolitých krajinách a v zámorí.

Od polky decembra Netflixu konkuruje už aj služba Prime Video, ktorú Amazon sprístupnil vo viac ako 200 krajinách sveta, vrátane Slovenska. Amazon svoju cenovú politiku, ale takisto aj výber filmov a seriálov, prispôsobil jednotlivým krajinám. Napríklad na Slovensku bude služba dostupná za 5,99 eur mesačne. Počas prvého pol roka si však môžu Slováci službu predplatiť za zvýhodnenú cenu 2,99 eur mesačne. Počas prvých siedmich dní je navyše Prime Video dostupné zadarmo. Filmy a seriály je po prihlásení možné sledovať aj cez webové rozhranie služby. Pre smartfóny s Androidom a iOS je dostupná samostatná mobilná aplikácia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.