iPhone oslávi desať rokov. Chystá Apple veľké prekvapenia?

Na budúci rok v júni iPhone oslávi 10 rokov. Nový iPhone môže byť preto nositeľom veľkých zmien. Ale aj nemusí. Analytici hovoria o dokonca o troch nových modeloch, z ktorých dva by boli pokračovateľmi iPhonu 7 a jeden by medzigeneráciu rovno preskočil.

iPhone 7, Apple
iPhone v roku 2017 oslávi desať rokov (na obrázku model iPhone 7 Plus)
Autor:

Na budúci rok Apple oslávi desať rokov od uvedenia iPhonu na trh. Mnohí preto zrejme očakávajú, že nový iPhone bude veľkolepý a s množstvom noviniek. Či tomu tak aj naozaj bude, zatiaľ nevedno. Podľa Gordona Kellyho z magazínu Forbes sa ale minimálne treba pripraviť na to, že zmien nemusí byť až tak veľa. Medzigeneračné modely (s príponou S) prinášajú zväčša výkonnejší hardvér, vyššiu výdrž a drobné vylepšenia. Je však možné, že Apple z vybudovanej tradície upustí a modely 7S a 7S Plus rovno preskočí.

Dva objektívy pre každý model. Môžu byť umiestnené aj vertikálne

Nech je tak či onak, iPhone 7S či 8 prinesie zopár zmien v dizajne. Nemenovaný dodávateľ z Taiwanu napríklad uviedol, že v ponuke sa objaví nový model s 5-palcovým displejom. Apple údajne tiež zvažuje, či dvojicu kamier neumiestni pod sebou, namiesto súčasnej horizontálnej polohy. Dva objektívy by sa mali nachádzať vo všetkých nových modeloch, nie len v najväčšom s prívlastkom Plus. Na konečné rozhodnutie má ale Apple ešte niekoľko mesiacov čas. Špecifikácie nového modelu iPhonu by mala firma dokončiť v apríli budúceho roka. Informoval o tom japonský server Mac Otakara, ktorý ako prvý úspešne predpovedal, že z iPhonu 7 zmizne konektor pre slúchadlá.

Gordon Kelly hovorí aj o ďalších špekuláciách, podľa ktorých by Apple mohol predstaviť iPhone 7S a 7S Plus súbežne s novým iPhonom 8, ktorý by bol nositeľom najväčších zmien, no zároveň by bol aj najdrahší. Napokon podobnou cestou sa firma uberá aj pri MacBookoch. Keď prednedávnom predstavila najvyšší model MacBooku Pro s dotykovým displejom nad klávesnicou, v ponuke ponechala aj „obyčajné“ a lacnejšie modely, aby vyhovela väčšej skupiny zákazníkov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.