iPhone oslávi desať rokov. Chystá Apple veľké prekvapenia?

Na budúci rok v júni iPhone oslávi 10 rokov. Nový iPhone môže byť preto nositeľom veľkých zmien. Ale aj nemusí. Analytici hovoria o dokonca o troch nových modeloch, z ktorých dva by boli pokračovateľmi iPhonu 7 a jeden by medzigeneráciu rovno preskočil.

iPhone 7, Apple
iPhone v roku 2017 oslávi desať rokov (na obrázku model iPhone 7 Plus)
Autor:

Na budúci rok Apple oslávi desať rokov od uvedenia iPhonu na trh. Mnohí preto zrejme očakávajú, že nový iPhone bude veľkolepý a s množstvom noviniek. Či tomu tak aj naozaj bude, zatiaľ nevedno. Podľa Gordona Kellyho z magazínu Forbes sa ale minimálne treba pripraviť na to, že zmien nemusí byť až tak veľa. Medzigeneračné modely (s príponou S) prinášajú zväčša výkonnejší hardvér, vyššiu výdrž a drobné vylepšenia. Je však možné, že Apple z vybudovanej tradície upustí a modely 7S a 7S Plus rovno preskočí.

Dva objektívy pre každý model. Môžu byť umiestnené aj vertikálne

Nech je tak či onak, iPhone 7S či 8 prinesie zopár zmien v dizajne. Nemenovaný dodávateľ z Taiwanu napríklad uviedol, že v ponuke sa objaví nový model s 5-palcovým displejom. Apple údajne tiež zvažuje, či dvojicu kamier neumiestni pod sebou, namiesto súčasnej horizontálnej polohy. Dva objektívy by sa mali nachádzať vo všetkých nových modeloch, nie len v najväčšom s prívlastkom Plus. Na konečné rozhodnutie má ale Apple ešte niekoľko mesiacov čas. Špecifikácie nového modelu iPhonu by mala firma dokončiť v apríli budúceho roka. Informoval o tom japonský server Mac Otakara, ktorý ako prvý úspešne predpovedal, že z iPhonu 7 zmizne konektor pre slúchadlá.

Gordon Kelly hovorí aj o ďalších špekuláciách, podľa ktorých by Apple mohol predstaviť iPhone 7S a 7S Plus súbežne s novým iPhonom 8, ktorý by bol nositeľom najväčších zmien, no zároveň by bol aj najdrahší. Napokon podobnou cestou sa firma uberá aj pri MacBookoch. Keď prednedávnom predstavila najvyšší model MacBooku Pro s dotykovým displejom nad klávesnicou, v ponuke ponechala aj „obyčajné“ a lacnejšie modely, aby vyhovela väčšej skupiny zákazníkov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.