CES: Slúchadlá od HyperX majú vlastnú zvukovú kartu a priesotorvý zvuk

Nové slúchadlá od HyperX sú určené najmä pre hráčov. Prinášajú 7-kanálový zvuk a majú vlastnú zvukovú kartu. Neurazia cenou, prevedením, ani komfortom pri nosení.

HyperX Revolver S, slúchadlá
Na veľtrhu CES 2017 firma HyperX predstavila hráčske slúchadlá Cloud Revolver S.
Autor:

Kingston je známy najmä ako výrobca počítačových pamätí a SSD diskov. Prostredníctvom dcérskej firmy HyperX ale vyrába aj iné počítačové príslušenstvo – napríklad herné slúchadlá. Nový model predstavil na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas. Slúchadlá Cloud Resolver S s technológiou Dolby Headphone prinášajú priestorový zvuk Dolby 7.1. Určené sú najmä hráčom, čomu je prispôsobená aj ergonómia – náušníky z pamäťovej peny a široký hlavový mostík. Sedemkanálový zvuk má podľa výrobcu pozitívny dopad aj pri hraní hier. Hráč sa vraj lepšie orientuje v priestore.

K počítaču sa nepripájú cez analógový konektor, ale cez USB. Slúchadlá majú vlastnú zvukovú kartu, ktorá sa stará o konverziu do „priestorového“ formátu. Nie je preto potrebné inštalovať dodatočný softvér. Pomocou jedného tlačidla môže hráč meniť nastavenia ekvalizéru. Na výber má tri režimy – dôrazný, s rovnou charakteristikou a so zvýraznením hlasov.

Slúchadlá reprodukujú zvuk v rozsahu 12 Hz až 28 kHz, majú impedanciu 30 ohmov a celkové harmonické skreslenie menej ako 2 percentá. S dvojsmerovým mikrofónom s funkciou potlačenia okolitého hluku majú hmotnosť 376 gramov. Predávať sa začnú v marci za 169 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.