CES: Slúchadlá od HyperX majú vlastnú zvukovú kartu a priesotorvý zvuk

Nové slúchadlá od HyperX sú určené najmä pre hráčov. Prinášajú 7-kanálový zvuk a majú vlastnú zvukovú kartu. Neurazia cenou, prevedením, ani komfortom pri nosení.

HyperX Revolver S, slúchadlá
Na veľtrhu CES 2017 firma HyperX predstavila hráčske slúchadlá Cloud Revolver S.
Autor:

Kingston je známy najmä ako výrobca počítačových pamätí a SSD diskov. Prostredníctvom dcérskej firmy HyperX ale vyrába aj iné počítačové príslušenstvo – napríklad herné slúchadlá. Nový model predstavil na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas. Slúchadlá Cloud Resolver S s technológiou Dolby Headphone prinášajú priestorový zvuk Dolby 7.1. Určené sú najmä hráčom, čomu je prispôsobená aj ergonómia – náušníky z pamäťovej peny a široký hlavový mostík. Sedemkanálový zvuk má podľa výrobcu pozitívny dopad aj pri hraní hier. Hráč sa vraj lepšie orientuje v priestore.

K počítaču sa nepripájú cez analógový konektor, ale cez USB. Slúchadlá majú vlastnú zvukovú kartu, ktorá sa stará o konverziu do „priestorového“ formátu. Nie je preto potrebné inštalovať dodatočný softvér. Pomocou jedného tlačidla môže hráč meniť nastavenia ekvalizéru. Na výber má tri režimy – dôrazný, s rovnou charakteristikou a so zvýraznením hlasov.

Slúchadlá reprodukujú zvuk v rozsahu 12 Hz až 28 kHz, majú impedanciu 30 ohmov a celkové harmonické skreslenie menej ako 2 percentá. S dvojsmerovým mikrofónom s funkciou potlačenia okolitého hluku majú hmotnosť 376 gramov. Predávať sa začnú v marci za 169 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.