CES: Slúchadlá od HyperX majú vlastnú zvukovú kartu a priesotorvý zvuk

Nové slúchadlá od HyperX sú určené najmä pre hráčov. Prinášajú 7-kanálový zvuk a majú vlastnú zvukovú kartu. Neurazia cenou, prevedením, ani komfortom pri nosení.

HyperX Revolver S, slúchadlá
Na veľtrhu CES 2017 firma HyperX predstavila hráčske slúchadlá Cloud Revolver S.
Autor:

Kingston je známy najmä ako výrobca počítačových pamätí a SSD diskov. Prostredníctvom dcérskej firmy HyperX ale vyrába aj iné počítačové príslušenstvo – napríklad herné slúchadlá. Nový model predstavil na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas. Slúchadlá Cloud Resolver S s technológiou Dolby Headphone prinášajú priestorový zvuk Dolby 7.1. Určené sú najmä hráčom, čomu je prispôsobená aj ergonómia – náušníky z pamäťovej peny a široký hlavový mostík. Sedemkanálový zvuk má podľa výrobcu pozitívny dopad aj pri hraní hier. Hráč sa vraj lepšie orientuje v priestore.

K počítaču sa nepripájú cez analógový konektor, ale cez USB. Slúchadlá majú vlastnú zvukovú kartu, ktorá sa stará o konverziu do „priestorového“ formátu. Nie je preto potrebné inštalovať dodatočný softvér. Pomocou jedného tlačidla môže hráč meniť nastavenia ekvalizéru. Na výber má tri režimy – dôrazný, s rovnou charakteristikou a so zvýraznením hlasov.

Slúchadlá reprodukujú zvuk v rozsahu 12 Hz až 28 kHz, majú impedanciu 30 ohmov a celkové harmonické skreslenie menej ako 2 percentá. S dvojsmerovým mikrofónom s funkciou potlačenia okolitého hluku majú hmotnosť 376 gramov. Predávať sa začnú v marci za 169 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
HTC U Ultra, HTC

Najlepší mobil od HTC sleduje zvyky majiteľa a prispôsobuje sa im

13.01.2017 07:30

HTC U Ultra má dva displeje, zafírové ochranné sklíčko a inteligentnú softvérovú nadstavbu, ktorá využíva strojové učenie.

dell, ultrasharp, 8K,

CES: Keď 4K monitor nestačí. Dell predstavil monitor s rozlíšením 8K

11.01.2017 07:00

Monitor s rozlíšením 8K je určený pre grafikov, lekárov, dizajnérov a architektov. Bežný spotrebiteľ si ho kvôli vysokej cene nekúpi.

Razer, Project Valerie

CES: Razer šokoval s notebookom s troma displejmi

09.01.2017 07:00

Namiesto jedného displeja má nový notebook od Razeru až tri. Každý z nich má 4K rozlíšenie a uhlopriečku 17 palcov.

Robert Fico

Fico vidí nastupujúcu generáciu Smeru v Pellegrinim a Sakovej

16.01.2017 15:56

Nastupujúcu generáciu v Smere vidí predseda strany Robert Fico vo vicepremiérovi Petrovi Pellegrinim a v štátnej tajomníčke ministerstva vnútra Denise Sakovej.

Florida, univerzita, streľba, zbraň, zranení

Po streľbe v nočnom klube v Mexiku ostalo päť mŕtvych

16.01.2017 15:50

Strelec zabil najmenej päť ľudí a zranil ďalších deväť osôb v nočnom klube v mexickom letovisku Playa del Carmen na pobreží Karibského mora.

Taliansko, smog, Miláno

Oslo bude dva dni bez dieselových áut. Dôvodom je znečistenie ovzdušia

16.01.2017 15:37

Ďalšou zo svetových metropol, ktorá sa rozhodla proti narastajúcemu znečisteniu vzduchu bojovať dopravnými obmedzeniami, je nórske Oslo.

bratislava proti hazardu

Bratislava má od ľudí dostatok podpisov za zákaz hazardu

16.01.2017 15:36

Organizátori petície za zákaz hazardných hier v Bratislave zhromaždili dostatok podpisov, aby samospráva mohla schváliť príslušné nariadenie.