CES: Razer šokoval s notebookom s troma displejmi

Namiesto jedného displeja má nový notebook od Razeru až tri. Každý z nich má 4K rozlíšenie a uhlopriečku 17 palcov. Cena a ani parametre notebooku zatiaľ nie sú známe, no záujemca s istotou utratí tisíce dolárov.

Razer, Project Valerie
Razer na veľtrhu CES 2017 ukázal notebook s tromi displejmi.
Autor:

Žiaden z výrobcov notebookov nenabral toľko odvahy ako Razer. Firma známa najmä svojim herným príslušenstvom na veľtrhu CES ukázala jeden z najkurióznejších notebookov. Namiesto jedného displeja má rovno tri. A nie len to. Každý z monitorov má uhlopriečku 17,3 palcov (43 centimetrov) a 4K rozlíšenie. Hráč môže využiť celkové rozlíšenie až 12K (spolu 11520 × 2160 bodov). Bohužiaľ hier, ktoré by si s ním poradili na trhu zatiaľ veľa nie je. S tromi monitormi Razer vyriešil aj problém zakrivenia, ktoré by sa u podobne veľkého notebooku žiadalo. Monitory je možné horizontálne otáčať a hrou sa doslova obklopiť.

Každý z displejov notebooku z Projektu Valerie od Razeru má
uhlopriečku 17 palcov a 4K rozlíšenie.
Každý z displejov notebooku z Projektu Valerie od Razeru má uhlopriečku 17 palcov a 4K rozlíšenie.
Autor: Razer

Vysokou cenou Razer zrejme neprekvapí

Kvôli monitorom musel Razer použiť aj výkonnú grafickú kartu Nvidia GeForce GTX 1080 s až ôsmimi gigabajtami pamäte. Iné parametre zatiaľ známe nie sú. To isté platí aj o cene, ktorá sa bude zrejme blížiť k desiatim tisícom dolárov, podobne ako pri 21-palcovom notebooku Predator 21X, ktorý na veľtrhu predstavil Acer.

Acer si nový notebook Predator 21 X cení na 8999 dolárov.
Acer si nový notebook Predator 21 X cení na 8999 dolárov.
Autor: Acer

Acer ukázal obrovský 9-kilový notebook s 21-palcovým displejom

Notebook od Aceru používa rovnakú grafickú kartu vynásobenú dvoma a namiesto troch displejov má len jeden – 21 palcový, s rozlíšením 2560 × 1080 bodov. Model Predator 21 X je postavený na najnovšej generácii Intel Core i7 procesorov, osadiť doň možno až štyri pamäťové moduly s celkovou kapacitou 64 GB. K dispozícii sú tiež štyri sloty pre SSD disky (s individuálnou kapacitou do 512 GB) a jeden terabajtový pevný disk. Jeden či dva ventilátory na uchladenie notebooku pochopiteľne nestačia. Acer ich preto použil až päť.

Nakoľko Acer notebook vytvoril pre hráčov, tenkú klávesnicu nahradil mechanickou hernou s klávesami s mechanizmom Cherry MX Brown s rôznofarebným podsvietením. Hráčom by tiež nemal zavadzať ani touchpad, ktorý sa nachádza po pravej strane. Hmotnosť zrejme nie je až tak dôležitá, no za zmienku určite stojí. Notebook so všetkými diskami a pamäťami má 8,8 kilogramu. Záujemca zaň zaplatí minimálne 9-tisíc dolárov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.