Najlepší mobil od HTC sleduje zvyky majiteľa a prispôsobuje sa im

HTC U Ultra má dva displeje, zafírové ochranné sklíčko a inteligentnú softvérovú nadstavbu, ktorá využíva strojové učenie. Užívateľa upozorní na včasné dobitie batérie pred náročným dňom alebo navrhne skorší odchod z domu pri očakávanej zápche či blížiacej sa výchrici.

HTC U Ultra, HTC
HTC predstavilo svoju novú vlajkovú loď - smartfón U Ultra.
Autor:

V minulosti firma predstavila svoju softvérovú nadstavbu Sense, tentokrát prichádza s ďalšou nadstavbou s názvom Sense Companion. V podstate ju možno charakterizovať ako novú formu strojového učenia, pri ktorej telefón sleduje zvyky a aktivity svojho majiteľa, prispôsobuje sa im a prináša rôzne návrhy.

Mobil spozná zvyklosti svojho majiteľa a prispôsobí sa im

Ak telefón na základe aktivity z minulosti zistí, že užívateľ má pred sebou dlhý pracovný deň, v predstihu mu navrhne, aby si mobil pred odchodom z domu radšej dobil. V prípade, ak systém zistí, že na druhý deň je sviatok a nie je preto potrebné ísť do práce a skoro ráno vstávať, navrhne posunutie alebo vypnutie budíka. Na zlé počasie užívateľa upozorní tiež a navrhne mu, aby kvôli blížiacej sa búrke z domu odišiel o pár minút skôr alebo si zobral hrubší kabát a dáždnik. Systém rozpoznáva aj hlas užívateľa a rozširuje možnosti ovládania telefónu. Jediným povelom je možné zodvihnúť telefón alebo vypnúť budík.

HTC sa po vzore LG rozhodlo vyskúšať, aký ohlas budú mať dva displeje. Ten menší má v podstate podobu tenkej lišty v hornej časti väčšieho displeja v modeli U Ultra. Lišta zobrazuje upozornenia, odkazy na obľúbené aplikácie, pripomienky, alebo vybrané kontakty.

Smartfóny (U Ultra a U Play) podporujú aj funkciu zvanú USonic, pri ktorej analyzujú akustické vlnenie pri reprodukcii zvuku cez slúchadlá a tomu prispôsobujú nastavenia ekvalizéra. HTC v telefónoch síce použilo aj dva reproduktory BoomSound, no nie kvôli stereo zvuku. Každý z nich prehráva zvuk v inom pásme.

Zafírové ochranné sklíčko, dva displeje aj 4K video

HTC U Ultra má 5,7 palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov a menší 2-palcový displej s rozlíšením 160 × 1040 bodov. Dva predávané varianty mobilu sa okrem kapacity úložnej pamäte (64 a 128 GB) líšia aj ochrannou vrstvou displeja. Základom je tvrdená ochranná vrstva Gorilla Glass 5, ktorú u 128 GB verzie výrobca povýšil na extrémne odolné zafírové sklíčko.

Smartfón využíva výkon 4-jadrového 64-bitového procesora Qualcomm Snapdragon 821 (s taktom jadra 2.15 GHz), má štyri gigabajty operačnej pamäte. Spomínanú úložnú či užívateľskú pamäť je možné rozšíriť microSD kartami. Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát s rozlíšením 12 Megapixelov, s ktorým možno natáčať videá v 4K rozlíšení. Pre autoportréty je určený predný fotoaparát so 16 Megapixelmi.

HTC U Play je smartfónom strednej triedy.
HTC U Play je smartfónom strednej triedy.
Autor: HTC

Menší z dvojice, HTC U Play, má 5,2-palcový displej, ktorého rozlíšenie (1920 × 1080 bodov) limituje menej výkonný, osemjadrový, procesor MediaTek Helio P10. Procesor si takisto neporadí s dekódovaním videí s vyšším než Full HD rozlíšením s maximálne 30 snímkami za sekundu. Operačná pamäť má podľa predávanej verzie tri alebo štyri gigabajty, úložná 32 alebo 64 gigabajtov s podporou microSD kariet. Predný a aj zadný fotoaparát majú zhodne po 16 Megapixelov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.