Najlepší mobil od HTC sleduje zvyky majiteľa a prispôsobuje sa im

HTC U Ultra má dva displeje, zafírové ochranné sklíčko a inteligentnú softvérovú nadstavbu, ktorá využíva strojové učenie. Užívateľa upozorní na včasné dobitie batérie pred náročným dňom alebo navrhne skorší odchod z domu pri očakávanej zápche či blížiacej sa výchrici.

HTC U Ultra, HTC
HTC predstavilo svoju novú vlajkovú loď - smartfón U Ultra.
Autor:

V minulosti firma predstavila svoju softvérovú nadstavbu Sense, tentokrát prichádza s ďalšou nadstavbou s názvom Sense Companion. V podstate ju možno charakterizovať ako novú formu strojového učenia, pri ktorej telefón sleduje zvyky a aktivity svojho majiteľa, prispôsobuje sa im a prináša rôzne návrhy.

Mobil spozná zvyklosti svojho majiteľa a prispôsobí sa im

Ak telefón na základe aktivity z minulosti zistí, že užívateľ má pred sebou dlhý pracovný deň, v predstihu mu navrhne, aby si mobil pred odchodom z domu radšej dobil. V prípade, ak systém zistí, že na druhý deň je sviatok a nie je preto potrebné ísť do práce a skoro ráno vstávať, navrhne posunutie alebo vypnutie budíka. Na zlé počasie užívateľa upozorní tiež a navrhne mu, aby kvôli blížiacej sa búrke z domu odišiel o pár minút skôr alebo si zobral hrubší kabát a dáždnik. Systém rozpoznáva aj hlas užívateľa a rozširuje možnosti ovládania telefónu. Jediným povelom je možné zodvihnúť telefón alebo vypnúť budík.

HTC sa po vzore LG rozhodlo vyskúšať, aký ohlas budú mať dva displeje. Ten menší má v podstate podobu tenkej lišty v hornej časti väčšieho displeja v modeli U Ultra. Lišta zobrazuje upozornenia, odkazy na obľúbené aplikácie, pripomienky, alebo vybrané kontakty.

Smartfóny (U Ultra a U Play) podporujú aj funkciu zvanú USonic, pri ktorej analyzujú akustické vlnenie pri reprodukcii zvuku cez slúchadlá a tomu prispôsobujú nastavenia ekvalizéra. HTC v telefónoch síce použilo aj dva reproduktory BoomSound, no nie kvôli stereo zvuku. Každý z nich prehráva zvuk v inom pásme.

Zafírové ochranné sklíčko, dva displeje aj 4K video

HTC U Ultra má 5,7 palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov a menší 2-palcový displej s rozlíšením 160 × 1040 bodov. Dva predávané varianty mobilu sa okrem kapacity úložnej pamäte (64 a 128 GB) líšia aj ochrannou vrstvou displeja. Základom je tvrdená ochranná vrstva Gorilla Glass 5, ktorú u 128 GB verzie výrobca povýšil na extrémne odolné zafírové sklíčko.

Smartfón využíva výkon 4-jadrového 64-bitového procesora Qualcomm Snapdragon 821 (s taktom jadra 2.15 GHz), má štyri gigabajty operačnej pamäte. Spomínanú úložnú či užívateľskú pamäť je možné rozšíriť microSD kartami. Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát s rozlíšením 12 Megapixelov, s ktorým možno natáčať videá v 4K rozlíšení. Pre autoportréty je určený predný fotoaparát so 16 Megapixelmi.

HTC U Play je smartfónom strednej triedy.
HTC U Play je smartfónom strednej triedy.
Autor: HTC

Menší z dvojice, HTC U Play, má 5,2-palcový displej, ktorého rozlíšenie (1920 × 1080 bodov) limituje menej výkonný, osemjadrový, procesor MediaTek Helio P10. Procesor si takisto neporadí s dekódovaním videí s vyšším než Full HD rozlíšením s maximálne 30 snímkami za sekundu. Operačná pamäť má podľa predávanej verzie tri alebo štyri gigabajty, úložná 32 alebo 64 gigabajtov s podporou microSD kariet. Predný a aj zadný fotoaparát majú zhodne po 16 Megapixelov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.