Asus má mobil s extrémne veľkou batériou. Nabije aj iné zariadenia

ZenFone 3 Zoom má duálny fotoaparát s dvojitou optikou, 5,5-palcový displej a batériu s kapacitou 5000 mAh. V pohotovosti mobil udrží až 42 dní. Chýba mu však výkonnejší hardvér.

Asus, ZenFone 3 Zoom
Asus ZenFone 3 Zoom má duálny fotoaparát a batériu s extrémnou kapacitou.
Autor: ,

Asus sa v prvej polovici januára pochválil hneď s niekoľkými novými smartfónmi. Jeho najväčšou “hviezdou” je ZenFone 3 Zoom s 5,5-palcovým Full HD displejom. Papierovo však patrí skôr k strednej triede. To ale nebráni výrobcovi použiť zopár superlatívov. Tým prvým je, že ZenFone 3 je najtenším smartfónom s 5,5-palcovou uhlopriečkou. Jeho hrúbka je bezmála 8 milimetrov.

Batéria má tak veľkú kapacitu, že môže nabíjať aj iné zariadenia

Do veľkého tela sa zmestila aj batéria s extrémne veľkou kapacitou 5000 mAh. V pohotovostnom režime mobil vydrží 42 dní. To ale nič nehovorí o výdrži počas bežného používania v bežných podmienkach. Túto informáciu Asus skrátka neuvádza. Na jedno nabitie je ale možné natáčať vraj aj 6,5 hodiny videa v 4K kvalite, avšak len s frekvenciou 24 snímok za sekundu. Vyššia frekvencia je dostupná pri Full HD zázname (30 snímok za sekundu). Prebytočnú kapacitu v mobile je možné využiť aj inak. Napríklad na nabíjanie ostatných zariadení, ktorým ZenFone poslúži ako power banka.

Dva foťáky, dve optiky a 4K video

Zoom v názve mobilu naznačuje, že by mal excelovať najmä pri fotení. Duálny fotoaparát využíva dva senzory s rozlíšením 12 Megapixelov. Jeden z nich s clonou f/1.7 a šošovkou s pre širokouhlý záber, druhý s clonou f/2.8 a optikou podporujúcou 2,3-násobné optické priblíženie. Nový systém zaostrovania si automaticky vyberá vhodný režim a v závislosti od situácie vraj dokáže zaostriť na objekt za 3 stotiny sekundy, a to aj pri pohybujúcich sa objektoch.

Prémiový mobil ponúkne virtuálnu realitu

Druhým novým mobilom od Asus, ktorý už patrí do kategórie prémiových zariadení, je ZenFone AR. Prívlastok AR opäť napovedá, že jeho doménou bude zobrazenie a práca s rozšírenou ale aj virtuálnou realitou (z angl. augumented reality). Čo si pod tým predstaviť? Najmä kombináciu technológií Tango a Daydream. “Tango kombinuje senzory a softvér počítačového zobrazenia, čím používateľom sprístupňuje zážitky z rozšírenej reality ako sú hry či navigácia vo vnútri budov,” upresňuje výrobca. Rečou techniky – namiesto jedného snímača má snímače tri. Hlavný s rozlíšením 23 Megapixelov dopĺňa senzor, ktorý sníma pohyb a tretí zas meria hĺbku priestoru. Vďaka tomu je možné pracovať s objektami v priestore – merať ich, či vytvoriť ich kópiu vo virtuálnom svete.

Asus ZenFone 3 AR podporuje technológiu Tango od Intelu pre
sprostredkovanie rozšírenej a virtuálnej reality.
Asus ZenFone 3 AR podporuje technológiu Tango od Intelu pre sprostredkovanie rozšírenej a virtuálnej reality.
Autor: Tomáš Švec, Asus

ZenFone AR má ako prvý mobil v súčasnosti až osem gigabajtov operačnej pamäte. Displej s technológiou AMOLED má 5,7-palcovú uhlopriečkou a rozlíšenie 2560 × 1440 bodov. Mobil poháňa štvorjadrový procesor Snapdragon 821 a dáta sa ukladajú na vnútornú pamäť s kapacitou od 32 do 256 GB (podľa dostupného variantu a trhu) s podporou microSD kariet do 256 GB.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

Valls, Macron

Francúzsky expremiér Valls podporí vo voľbách Macrona

29.03.2017 10:36

Manuel Valls v prvom kole nadchádzajúcich prezidentských volieb podporí centristu Emmanuela Macrona.

Pakistan, ambasáda, veľbyslanectvo, Karáči, Afganistan

Poľský konzulát na Ukrajine dostal zásah z granátometu

29.03.2017 10:28

Neznáme osoby ostreľovali v noci na stredu generálny konzulát Poľskej republiky v západoukrajinskom meste Luck.

polygala

Agrorezort: Okrasná rastlina môže byť nakazená

29.03.2017 10:20

Aj na Slovensko sa dostali rastliny, ktoré môžu byť nakazené baktériou Xylella fastidiosa. Tá spôsobuje Pierceovu chorobu rastlín.

Aun Schan Su Ťij, Barma, Rodrigo Duterte, Filipíny

Svet zatiaľ ignoruje honbu na moslimov v Barme

29.03.2017 10:18

Zjednodušene sa dá konštatovať, že ide vojnu barmských budhistických mníchov proti moslimskej menšine tzv. Rohingov.