Vrátené smartfóny Note 7 Samsung opraví a rozpredá v Indii a Vietname

Smartfóny, ktoré zákazníci Samsungu kvôli riziku požiaru vrátili, firma opraví, vymení v nich batériu a za zníženú cenu ponúkne v rozvojových krajinách.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7
Autor:

Po škandále s vybuchujúcou batériou sa Samsungu podarilo spätne odkúpiť, respektíve získať výmenou za iný model, viac ako tri milióny smartfónov Galaxy Note 7. Zdá sa, že firma našla spôsob, ako telefóny ďalej rozpredať bez toho, aby musela všetky ich diely recyklovať alebo použiť na výrobu iných modelov. Spravodajský server ZDnet informoval o plánoch Samsungu predávať zánovné modely Note 7s minimálne do dvoch rozvojových krajín – Indie a Vietnamu.

Note 7 bude Samsung predávať v Indii, Vietname a v Kórei

Zoznam krajín, kde bude Samsung smartfón za zníženú cenu a s novou batériou predávať, bude zrejme oveľa väčší. Návrat na pulty predajcov na západe však neprichádza do úvahy. Firma má príliš poškodenú povesť na to, aby opäť riskovala ďalšie väčšie či menšie fiasko, ktoré by jej mohli v Indii a Vietname prepáčiť. Pred predstavením nástupcu s číslom osem by mohol byť upravený model 7s dostupný aj na domácom juhokórejskom trhu.

Divízia poverená úpravou smartfónu by mala vo všetkých vrátených kusoch vymeniť batériu (s predpokladanou kapacitou od 3000 do 3200 mAh), kryty a možno aj displej do konca mája. Zánovné telefóny by sa potom mali začať predávať v júni.

Firma sa vyhne environmentálnym pokutám

Podľa serveru ZDnet sa Samsung vďaka opätovnému použitiu telefónov vyhne plateniu vysokých pokút za znečistenie životného prostredia, ktoré by jej mohli byť uložené, ak by všetky telefóny podľa predpisov nezrecyklovala. Rozpredajom takmer 3.1 milióna kusov by si mohol Samsung aspoň čiastočne kompenzovať náklady spojené s odkúpením mobilov od pôvodných majiteľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Samsung, Galaxy S8, S8+

Samsung napravuje pošramotenú povesť. Predstavil špičkový Galaxy S8

30.03.2017 07:00

Dokáže nový smartfón Galaxy S8 to, čo Note 7 nedokázal? Samsung má veľké ambície a s novou vlajkovou loďou príjemne prekvapil. Cenou však nie.

iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.