YouTube sa do iOS vráti ako samostatná aplikácia

Po tom, čo sa Apple rozhodol odstrániť predinštalovanú aplikáciu YouTube zo systému iOS 6, Google prichystal vlastnú verziu programu. S reklamami a bohatším obsahom.

youtube, iphone, mobil
Google pripravil pre systém iOS vlastnú aplikáciu YouTube.
Autor: Apple

Spoločnosť Apple v novej verzii operačného systému iOS pre mobilné zariadenia už viac nepočíta s aplikáciami od Google, konkrétne s Mapami a YouTube. Bude na samotnom užívateľovi, aby si ich do systému nainštaloval. Google preto pripravil oficiálny prehrávač YouTube vo forme samostatnej aplikácie dostupnej cez obchod App Store. Prinesie tiež niekoľko vylepšení.

V rámci aplikácie, prosto zvanej YouTube, bude možné vyhľadávať videá pomocou hlasu či automatického dokončovania zadávaných výrazov. Aplikácia umožní prehľadávať kanály a odoberať videá od obľúbených užívateľov. Jednoduchšie bude takisto zdieľanie videí naprieč sociálnymi sieťami, počnúc Facebookom, Twittrom až po Google+. Videá budú však obsahovať reklamu, ktorou si chce Google na jednej strane vynahradiť náklady na prevádzku a licenčné poplatky, na strane druhej práve reklama umožní pristupovať ku chránenému obsahu. „Od teraz budete môcť na svojom telefóne sledovať aj videá Lady Gaga,“ uviedol Francisco Varela z Googlu.

Ďalšie články
Nokia X Family, smartfón, Microsoft

Nokia už predáva lacné smartfóny s Androidom aj na Slovensku

16.04.2014 07:00

Lacné smartfóny s hybridným Androidom Nokia už predáva aj na Slovensku. Sú však o 29 eur drahšie, než sa pôvodne čakalo.

google glass, inteligentné okuliare, smart glasses

Google Glass si bude môcť kúpiť každý. Počas jedného dňa

11.04.2014 19:22

Google ponúkne okuliare Glass širokej verejnosti. Kúpiť si ich bude môcť každý, kto zareaguje včas a odošle objednávku počas jedného dňa.

husle, stradivárky, Stéphane Tran Ngoc

Mýtus o legendárnych stradivárkach sa skončil

10.04.2014 07:55

Prečo sú "stradivárky" také výnimočné? Aspoň raz za rok vyjde štúdia, ktorá tvrdí, že odhalila tajomstvo ich brilantného zvuku.

amazon dash

Amazon ukázal ako bude vyzerať nakupovanie budúcnosti

08.04.2014 17:17

Jednoduché zariadenie so snímačom čiarových kódov a záznamníkom by mohlo podľa Amazonu nahradiť poznámkový blok a nákupného poradcu.

Ľudia odporúčajú