Levi's vyrobí inteligentnú bundu s technológiami Google

Prichádzajúci hovor, na ktorý upozorní blikajúci gombík, bude možné prijať dotykom rukávu. Inteligentná bunda, ktorú vyvíja Levi's a Google bude v predaji za 350 dolárov.

Levi's, Google, inteligentná bunda
Levi's a Google v roku 2016 predstavili prototyp inteligentnej bundy. V predaji sa napokon objaví už v tomto roku.
Autor:

Ako bude vyzerať oblečenie budúcnosti? Žiadne nohavice v spreji, ale inteligentné technológie zabudované priamo do nohavíc, kabátu či košele. Už dnes niektoré technologické firmy v spolupráci s výrobcami odevov ponúkajú napríklad samošnurovacie topánky (Nike) alebo tenisky so zabudovaným senzorom pohybu, ktoré sledujú kroky a množstvo spálených kalórií (Nike a Xiaomi). Aj Intel už viackrát demonštroval ako si predstavuje budúcnosť v textilnom priemysle.

O slovo sa ešte v minulom roku prihlásil Google a známy výrobca odevov z rifľoviny – Levi's. Obe firmy spoločne vyvinuli rifľovú „smart“ bundu s viacerými inteligentnými funkciami a ovládacími prvkami. Napríklad rukáv spolu s gombíkmi budú slúžiť ako senzory, ktoré pokrýva špeciálna látka prenášajúca dotyk. Senzory budú cez Bluetooth komunikovať s telefónom a pomocou diód upozornia na prichádzajúci hovor alebo správu. Dotykom rukávu bude zas možné ovládať niektoré funkcie telefónu vrátane prijímania hovorov a hudobného prehrávača.

Bunda, ktorá má byť nepremokavá s možnosťou prania v pračke, ale nebude nijako lacná. Záujemca za ňu bude musieť zaplatiť približne 350 dolárov. V predaji by sa mala objaviť na jeseň tohto roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
umelý mozog, umelá inteligencia, počítačový čip, von neumann

Elon Musk plánuje prepojiť mozog s umelou inteligenciou

29.03.2017 08:00

Startup Neuralink bude vyvíjať zariadenia, ktoré ľuďom umožnia lepšie využiť umelú inteligenciu a aj zlepšiť pamäť.

umelé ovocie, jablko

Vyvinuli zariadenie, ktoré prezradí, či je ovocie počas prepravy stále čerstvé

27.03.2017 08:00

Vedci vytvorili umelé ovocie, ktoré tvarom aj vlastnosťami pripomína skutočné ovocie. Senzor vo vnútri upozorní na nevhodné skladovanie.

hyperloop

Začínajú stavať kapsulu na prepravu ľudí na rýchlodráhe Hyperloop

25.03.2017 16:30

Firma HTT vyvíja kapsulu, ktorá by na rýchlodráhe Hyperloop mohla prepraviť až 40 ľudí rýchlosťou 1223 kilometrov za hodinu.

Trump

Súd na Havaji predĺžil neplatnosť Trumpovho migračného dekrétu

30.03.2017 08:14

Federálny súd amerického štátu Havaj predĺžil na neurčito príkaz, ktorý pozastavil platnosť protiimigračného dekrétu vydaného v marci prezidentom Donaldom Trumpom.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Cez víkend uzavrú cestu pod Strečnom

30.03.2017 08:07

Cez víkend 1. až 2. apríla uzavrú cestu pod Strečnom. Dôvodom je spevňovanie brala.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

kaštiel, galanta

Galanta nemusí vrátiť milióny

30.03.2017 08:00

V Galante zavládol zmätok okolo eurofondov, ktoré má mesto vrátiť.