Močenie v sprche podľa brazílskych ekológov ušetrí veľa vody

V brazílskej televízii sa objavila nová reklama, ktorá vyzýva Brazílčanov, aby močili v sprche a šetrili tak vodu.

Sprcha
Ilustračné foto
Autor: Pravda, Marek Velček

Ochranári z organizácie SOS Mata Atlântica tvrdia, že keby jedna domácnosť ušetrila denne jedno spláchnutie toalety, ročne by tak ušetrili až 4380 litrov vody. Podľa hovorkyne organizácie Adriany Kfouriovej sa reklama, ktorú vysiela viacero brazílskych televíznych staníc, zaoberá ,,hravou formou vážnou témou". Televízny spot popri výkrikoch detí zobrazuje kreslené postavičky v sprche, ktoré sa už výzvou ekológov riadia. ,,Cikajte v sprche! Zachráňte dažďové pralesy!" zvolajú deti na konci reklamy.

Ďalšie články
palivo, kukurica, pole, klíma, traktor,

Biopalivo z kukurice škodí klíme viac ako benzín

22.04.2014 14:00

Biopalivo vyrobené zo zvyškov zozbieranej kukurice je pre globálne otepľovanie v krátkodobom horizonte horšie ako benzín. Vyplýva to zo štúdie vytvorenej pre americkú vládu.

Čína, smog

Ázijský smog zosilňuje búrky nad oceánom

17.04.2014 15:00

Zlá kvalita ovzdušia v Číne a v ďalších ázijských štátoch má závažný vplyv na vývoj počasia na severoamerickom kontinente a možno aj na celej planéte.

jašter, jašterka, pravek, drak

Vedci našli najstaršieho predka bylinožravcov

17.04.2014 11:00

Nález 300 miliónov rokov starého predátora poodhalil, ako sa vyvíjali moderné ekosystémy na súši. Hovorí najmä o tom, ako sa prvé mäsožravce zmenili na bylinožravce.

záplavy, klimatické zmeny

Zmeny klímy sú zatiaľ únosné, bude horšie

16.04.2014 11:21

Rýchlejší a rozsiahlejší postup proti produkcii skleníkových plynov, vinníkom globálneho otepľovania, požaduje správa, ktorú pripravil medzivládny panel pre klimatickú zmenu (IPCC) iniciovaný OSN.

Ľudia odporúčajú