Novinárska skratka: ef
Až 15 miliónov ľudí pracovalo v roku 2018 v technických oblastiach (oblasti STEM, pozn. red.). Podľa Eurostatu však ženy tvorili len 41 percent z tohto počtu. Čím to je?
Návrh ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) je zatiaľ, zdá sa, skôr v rovine písačiek na sociálnej sieti a nejasných vyjadrení, ako reálneho návrhu.
A kompenzačné opatrenia vlády? Tie v mnohých prípadoch vôbec neboli dostačujúce.
Prejde hodnotením Európskej komisie a dôjde nakoniec k jeho schváleniu aj na európskej pôde?
Vajíčka už iba od „šťastných sliepok“ a hovädzie a bravčové mäso zo zvierat, ktoré nepoznali stres z malého uzavretého priestoru. Skončí sa éra klietkového chovu?
Portugalsko ten svoj Európskej komisii už odovzdalo, ďalších desať krajín vrátane Slovenska by malo nasledovať už na budúci týždeň.
Pandemický rok 2020 sa podpísal aj na obsahu našich košov. Nájdeme v nich viac obalov od drogérie a potravín, zato menej od oblečenia alebo kancelárskych potrieb.
Ženy trápi pretrvávajúca platová nerovnosť. Tá sa v únii pohybuje okolo 14 percent, na Slovensku dosahuje takmer pätinu.
Podpora dievčat pri výbere študijného programu je dôležitá. A práve v tejto oblasti má Slovensko výrazné nedostatky.
Najprv pod rezortom financií, potom na Úrade vlády.
Podľa Indexu dôstojnej práce a udržateľného rastu Európskej odborovej konfederácie sa situácia v únii za posledných šesť rokov zlepšila len minimálne.
Až 24 z 27 členských štátov Európskej únie muselo z dôvodu koronapandémie zmeniť či rozšíriť svoj systém sociálnej pomoci.
Žiadne nápisy "krémový" či "maslový" ani obrázky zaliatych cereálií sa možno už na krabiciach od rastlinných alternatív nezobrazia.
Kompenzácie firiem, ktorým poklesli tržby alebo sú v celkovej strate, by mali po novom prejsť z gescie rezortu hospodárstva pod krídla ministerstva financií.
Europarlament koncom marca schválil nariadenia, ktoré riešia metódy výberu a ďalšie detaily nových „daní“.
Mnohí výhrady obhajujú nedostatkom verejnej diskusie, ktorá by proces tvorby finálnej verzie sprevádzala. No aj tým, že ich priority sa do materiálu jednoducho nedostali.
Denník Pravda vám prináša sumár najdôležitejších zmien a rozhodnutí, ktoré Heger ako šéf financov počas svojho ročného pôsobenia stihol dotiahnuť do konca.
Toto je výber piatich najdôležitejších článkov tohto týždňa, ktoré priniesla redakcia ekonomiky denníka Pravda.
Dopomôcť k zvýšeniu atraktivity európskych destinácií by mohlo aj rozšírenie značky Ecolabel. A to i na ubytovanie či ďalšie služby v cestovnom ruchu.
Bezpečné, udržateľné a ekologické, s platným covidovým pasom, širším výberom vidieckych destinácií a rozšírením značky Ecolabel i na hotely a podniky.
Podiel obnoviteľných zdrojov totiž bude postupne rásť v celej Európe a Slovensko nemôže zaostávať.
Podpísal sa pod list požadujúci premenovanie drancovania lesov na zelenú investíciu. Tak znie kritika činnosti teraz už bývalého ministra hospodárstva Sulíka z pera europoslanca Hojsíka.
Vyše 24 miliónov ľudí by si mesačne prilepšilo. Podmienkou je, že v Bruseli prejde návrh odborárov k smernici o minimálnej mzde.
Denník Pravda vám prináša sumár najväčších zmien a rozhodnutí, ktoré Sulík počas 12 mesiacov v pozícii ministra urobil.
Emisný poplatok pre výrobcov mimo únie je súčasťou zelenej dohody, ale aj základom dosiahnutia uhlíkovej neutrality do roku 2050.