Modré svetlo znižuje chuť na jedlo

Niektorých ľudí znepokojuje, či sa im po hodovaní počas vianočných sviatkoch a oslavách konca roka podarí dodržiavať diétu, aby sa opäť vošli do šiat. Nemusia sa však báť. Existuje spôsob, ako tomu trochu pomôcť a ako trochu znížiť chuť na jedlo, a to jednoducho a bez liekov.

02.01.2015 12:50
jedlo, koláč Foto:
Modré osvetlenie znižuje apetít. Údajne to však oveľa viac funguje u mužov ako u žien. (Ilustračné foto)
debata

Stačí sa vybrať do predajne elektrospotrebičov, kúpiť si lampu s modrým sklom a dať ju do kuchyne alebo do jedálne. Chuť na jedlo sa tým „zázračne“ zníži, prinajmenšom ak ide o mužov. U žien tento spôsob svetelnej stimulácie pôsobiacej proti apetítu zrejme funguje o niečo menej. Účinok modrého svetla pravdepodobne súvisí s tým, že naši predkovia spájali modrú farbu s potravou, ktorá nebola bezpečná.

Prečo sa tak deje, skúmal tím vedcov z americkej Arkansaskej univerzity vedený Han Seok Seom, ktorý uverejnil výsledky výskumu v časopise Appetite. Vedci nechali 112 osôb, z toho 62 mužov a 50 žien, cez noc hladovať a ráno im podali všetkým rovnaké raňajky: dve omelety so syrom a šunkou a osem čokoládových sušienok. Jedlo sa servírovalo v troch miestnostiach, z ktorých jedna bola osvietená bielym svetlom, druhá žltým a tretia modrým. Pokusné osoby mohli zjesť, čo chceli. Nakoniec museli vyplniť dotazník, v ktorom uviedli, ako boli s jedlom spokojní a koľko toho zjedli. Aby sa presnejšie zistilo, koľko kto naozaj skonzumoval, bádatelia starostlivo zvážili všetky zvyšky jedla.

Názory na chutnosť podaných pokrmov sa vo všetkých troch skupinách nijako podstatne nelíšili. Ukázalo sa však, že tí, ktorí raňajkovali v miestnosti s modrým svetlom, zjedli podstatne menej. Nelíšilo sa hodnotenia vzhľadu jedla, jeho vône a chuti, ale bol rozdiel vo vôli toto jedlo zjesť. Ľudia z miestnosti s modrým svetlom v dotazníku uvádzali pocit nasýtenosti vyšší ako osoby z dvoch ďalších miestností, ale pritom toho menej zjedli.

To všetko však platí iba pre mužov, nie pre ženy. „Modrastá farba, ktorú jedlo týmto typom osvetlenia získava, dokáže viesť k zníženiu množstva zjedeného pokrmu, nie k zníženiu chuti,“ vysvetľuje Han Seok. V mozgu sa totiž spúšťa mechanizmus, ktorý má evolučné korene a navodzuje nevedomé pochybnosti o tom, či ide o zdravú a jedlú potravu. To znižuje chuť na jedlo a človek zje automaticky menej, aj keď vzhľad potravy je normálny.

Je možné, že časom sa tento efekt znižuje, pretože si naň mozog zvykne a pochopí, že ide len o vizuálny jav. U žien sa pre rozoznávanie potravy rozvinul predovšetkým čuch. Žena preto nevníma vizuálny stimul rovnako ako muž a modrá farba na ňu takmer nepôsobí. U mužov je čuch menej vyvinutý, a preto sa muži viac spoliehajú na vizuálne informácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #modré svetlo #apetít
Flowers