Koralovec druhu Calliophis bivirgata sa vyskytuje v juhovýchodnej Ázii a dorastá do dĺžky približne dva metre, pričom jeho jedové žľazy dosahujú až štvrtinu celkovej dĺžky tela. Jeho korisťou sú predovšetkým iné jedovaté hady vrátane kobier. "Väčšina hadov má jed, ktorý pôsobí pomaly a uspávaco.
Jed tohto koralovca však účinkuje takmer okamžite, pretože jeho obvyklou korisťou sú veľmi nebezpečné živočíchy, ktoré tento had musí zabiť rýchlo, aby nemali šancu zaútočiť naspäť," uviedol Bryan G. Fry z University of Queensland, ktorý sa na štúdii podieľal. Fry s kolegami zistil, že jed tohto koralovca pôsobí na sodíkové kanály, ktoré zohrávajú hlavnú úlohu pri prenose bolesti. Calliophis bivirgata je vôbec prvým stavovcom, ktorý má takto pôsobiaci jed.
„Potenciálne by sme mohli z tohto jedu vyrobiť liek, ktorý by dokázal lepšie zmierňovať bolesť u ľudí,“ vyhlásil Fry s tým, že jeho tím chce teraz preskúmať jed príbuzných hadov. Dôvodom je predovšetkým fakt, že Calliophis bivirgata je vzácnym druhom, ktorého prirodzené prostredie rýchlo mizne v dôsledku odlesňovania. „Snažíme sa zistiť, či jed príbuzných druhov má nejaké odlišné vlastnosti,“ dodal.