Šesťdesiatsedemročná dôchodkyňa v Číne porodila dieťa

28.10.2019 15:47

Žena vraj otehotnela prirodzeným spôsobom.

V Číne porodila 67-ročná žena, ktorá sa tak stala zrejme najstaršou rodičkou v krajine. Lekárka na dôchodku s priezviskom Tchien v piatok v meste Cao-čuang v provincii Šan-tung na severovýchode krajiny priviedla na svet dievčatko. Žena otehotnela prirodzeným spôsobom, uviedla pre televíziu CNN hovorkyňa nemocnice, kde sa pôrod odohral. Ako tiež povedala, Tchien si pri aplikovaní tradičnej čínskej liečby na plodnosť dopomohla jej lekárskymi znalosťami.

Dieťatko prišlo na svet prostredníctvom cisárskeho rezu a po narodení údajne vážilo 2,56 kilogramu. „Vzhľadom na to, že matka mala pokročilý vek a rôzne komplikácie, sme mali celkom šťastie,“ vyjadril sa pre štátnu televíziu CCTV lekár Liou Wen-čcheng, ktorý pôrod viedol. Podľa neho mala pacientka vaječníky v stave ako 40-ročná žena, čo by mohlo vysvetliť, prečo otehotnela prirodzene. Matku i dieťa po pôrode previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, ich životné funkcie sú však sa normálnej úrovni, uviedla hovorkyňa nemocnice.

Manžel Tchien pre miestny denník uviedol, že sa dieťatko rozhodli pomenovať Tchien-cch', čo znamená dar z nebies. Dvojica má už podľa jeho slov dve dospelé deti – syna a dcéru – a niekoľko vnúčat, z ktorých najstaršie má 18 rokov.

Tchien je pravdepodobne najstaršia žena, ktorá v Číne porodila. Podľa štátneho denníka China Daily bola predošlou rekordmankou 64-ročná matka z Čangčunu, ktorá v roku 2016 priviedla na svet chlapčeka.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku