Lekári skúšajú na koronavírus nový liek, výsledky sú zatiaľ zmiešané

Liek začali dávať šiestim pacientom v Ríme a šiestim v Neapole. Z Ríma ešte výsledky nie sú, v Neapole sa trom pacientom výrazne zlepšil stav, no štvrtý zomrel.

14.03.2020 18:58
Rumunsko izolácia koronavírus Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (6)

Lekári v najmenej dvoch talianskych nemocniciach, kde ležia pacienti s respiračným ochorením COVID-19, spôsobeným novým koronavírusom, začali pokusne dávať niektorým pacientom nový liek. Ide o liek, ktorým sa bežne liečia chronické zápalové autoimunitné ochorenia, ako je napríklad reumatoidná artritída. Talianske médiá upozorňujú, že liek nebojuje proti samotnému koronavírusu, ale len proti ním spôsobenému zápalu pľúc. Liek začali podávať zatiaľ šiestim pacientom v nemocnici Spallanzani v Ríme, čo talianskym médiám potvrdil tamojší lekár Francesco Vaia, a ďalším šiestim pacientom v Pascalovom inštitúte v Neapole.

Z Ríma zatiaľ výsledky liečby nie sú známe, z Neapola sú skôr pozitívne, aj keď nie úplne. Spomedzi šiestich pacientov ležiacich na jednotke intenzívnej starostlivosti v Neapole, ktorým začali dávať tento liek, sa trom zdravotný stav výrazne zlepšil, zatiaľ čo štvrtý krátko po užití tohto lieku zomrel, informoval primár imunologickej kliniky Paolo Ascierto.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #nemocnica #epidémia #pandémia #koronavírus #Covid-19