Pozor na lieky proti koronavírusu predávané on-line. Môžu škodiť

24.03.2020 19:45

Európska lieková agentúra (EMA) varovala spotrebiteľov, aby nekupovali na internete lieky, ktoré sú označené ako liek proti ochoreniu COVID-19 spôsobenému novým koronavírusom.

EMA upozornila, že môžu ľuďom vážne uškodiť, uviedla agentúra AFP.

Európska lieková agentúra so sídlom v holandskom Amsterdame odporučila internetovým kupujúcim, aby pri nákupe liekov využili registrované on-line lekárne.

„EMA vyzýva širokú verejnosť, aby nekupovala lieky na neautorizovaných webových stránkach a u ďalších predajcov, ktorí chcú ťažiť zo strachu a obáv počas prebiehajúcej pandémie ochorenia spôsobeného koronavírusom,“ uvádza sa vo vyhlásení agentúry.

„Falšované lieky môžu spôsobiť vážne poškodenie zdravia… môžu obsahovať nesprávne alebo neúčinné zložky a dokonca škodlivé látky, ktoré by sa v liečivách nemali nachádzať,“ vysvetlila EMA.

„Verejnosti pripomíname, že v súčasnosti neexistuje žiadna schválená liečba ochorenia COVID-19,“ zdôraznila agentúra. Dodala, že „dostupné sú lieky na liečbu prejavov ochorenia, napríklad horúčky, v súlade s odporúčaním vášho lekára alebo lekárnika“.

#vírus #pandémia #liek na koronavírus #liek #koronavírus #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku