Ľudia s krvnou skupinou "nula" sú najmenej náchylní na ochorenie COVID-19

Odborníci zistili, že osoby s "nulou" majú v prípade nakazenia sa uvedenou chorobou nižšie riziko závažných komplikácií ako zlyhanie orgánov alebo aj smrti.

19.10.2020 07:56
krvná skupina Foto:
Ilustračné foto.
debata (8)

Ľudia s krvnou skupinou 0 sú menej náchylní na infikovanie sa novým koronavírusom. Vyplynulo to z výsledkov dvoch nezávislých štúdií uskutočnených v Dánsku a Kanade, ktoré uviedli, že u tých, ktorí majú skupinu A, B alebo AB, je viac pravdepodobné, že sa nakazia ochorením COVID-19.

Odborníci zistili, že osoby s „nulou“ majú v prípade nakazenia sa uvedenou chorobou nižšie riziko závažných komplikácií ako zlyhanie orgánov alebo aj smrti. Medzi ľuďmi, ktorí majú krvnú skupinu 0, bolo výrazne menej pozitívnych na koronavírus než u ľudí s krvnými typmi A, B a AB. Pri týchto troch skupinách boli podľa vedcov výsledky dosť podobné.

Druhá štúdia, ktorú realizovali v kanadskom Vancouveri, zistila, krvné skupiny A a AB majú vyššie riziko závažných príznakov a v prípade nákazy by potrebovali pľúcnu ventiláciu skôr ako pacienti s „nulou“ alebo „béčkom“. Ľuďom so skupinami A a AB taktiež hrozí vyššia miera poškodenia pľúc alebo zlyhanie obličiek.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #vírus #vedci #krvná skupina #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy