Americké Centrum pre prevenciu chorôb radí, ako na zombie

01.04.2021 08:38

Francúzsky filozof a prorok Nostradamus údajne na rok 2021 predpovedal zombie apokalypsu. Ale žiadny strach! Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) je pripravené pomôcť sériou rád a tipov, ktoré nachystalo už pred desiatimi rokmi, napísal spravodajský server The New York Post.

„Pôvodne to začalo ako nie celkom vážna propagačná kampaň, ako prilákať ľudí, aby sa začali zaujímať o spôsob, ako sa pripraviť na rôzne prírodné katastrofy. Ale ukázalo sa, že je tento spôsob naozaj veľa účinný,“ uviedlo CDC. „Vďaka heslu ‚pripravte sa na zombie apokalypsu‘ sa nám darí osloviť širokú škálu obyvateľov a poučiť ich o príprave na všetky riziká,“ dodala.

A ak je teraz – ako veria niektorí vykladači Nostradamových predpovedí – zombie apokalypsa nablízku, potom by CDC mal skvelú príležitosť vyhlásiť: „My sme vám to hovorili.“

Nostradamus v 16. storočí napísal: „Pár mladých ľudí: Napoly mŕtvych to začne. Aj napriek zášti spôsobia mŕtvi, že ostatní zažiaria. A na vznešenom mieste objaví sa mocné zlo.“

Aby sa ľudia mohli nachystať na krvavú, mäsožravú pohromu, ponúka stránka CDC linky na mnoho „produktov pre prípravu na príchod zombií“, vrátane kresleného románu, ktorý obsahuje užitočné tipy; plagátu pre tých, ktorí by nevedeli, ako zombie vyzerá, aj rady pre učiteľov, ktorí by chceli do výučby zaradiť lekcie súvisiace s touto problematikou.

Bizarná stránka pre prípravu na zombie apokalypsu vznikla na inak smrteľne vážnom serveri CDC v máji 2011. Jej strojcom sa stal šéf komunikácie CDC Dave Daigle, ktorý si robil obavy o to, koľko ľudí venuje správam a varovaniam CDC pozornosť.

„Blížila sa sezóna hurikánov, ktorá začína 1. júna,“ povedal vtedy denníku The Atlantic. „Rok čo rok sme vydávali rovnaké varovanie a ja si hovoril, či ich ľudia vôbec čítajú. Mali sme na našich stránkach skvelé informácie o tom, ako sa pripraviť – ale pripravenosť a verejné zdravie nepatrí medzi najpríťažlivejšie témy,“ dodal.

A preto vznikla stránka pripravenosti na zombie apokalypsu, ktorá odporúčala rovnaké rady a prípravy, ako varovanie pred hurikány. Rozdiel v záujme bol ale citeľný – prevádzka na stránke sa strojnásobila, čo nakoniec server CDC nevydržal.

Avšak tí, ktorí sa skutočne pripravujú na zombie apokalypsu, rady CDC kritizujú s tým, že sa vôbec nevyjadrujú k osobitnému problému tejto pohromy.

„Jedna z prvých otázok, ktoré sme od ľudí pripravujúcich sa na zombie apokalypsu dostali, znela: ‚Aké zbrane by ste proti nim odporučili‘?“ povedal Daigle. „Nezabúdajte ale, že my sme stredisko pre verejné zdravie. Nebudeme nikomu odporúčať zbrane. To necháme na ľuďoch z bezpečnostných zložiek,“ dodal.

0 debata debata
Viac na túto tému: #zombie #prírodná katastrofa #Nostradamus #ľudia