EMA začína skúmať ďalšie protilátky. VIR-7831 by mohol pomôcť v liečbe covidu

Európska agentúra pre lieky (EMA) preskúmava aktuálne dostupné údaje na použitie monoklonálnej protilátky VIR- 7831 (známej tiež ako GSK4182136) pre liečbu pacientov s COVID-19.

17.04.2021 16:37
3

Preskúmanie bude zahŕňať údaje z klinickej štúdie porovnávajúcej účinok VIR-7831 oproti placebu u pacientov s miernym až stredne ťažkým covidom, u ktorých je vysoké riziko zhoršenia do závažnejšej formy ochorenia. Predbežné výsledky ukazujú, že VIR-7831 znížil riziko hospitalizácie 0 viac ako 1 deň alebo znížil riziko úmrtia o 85 % v porovnaní s placebom.

kliešť Čítajte aj Vedci pripravili protilátky na kliešťovú encefalitídu. Fungujú ako prevencia aj liek

Výbor pre humánne lieky (CHMP) EMA teraz bude hodnotiť to, ako dobre táto monoklonálna protilátka bráni riziku hospitalizácie a úmrtiu u ambulantných pacientov s COVID-19, ktorí nevyžadujú dodatkovú liečbu kyslíkom. CHMP tiež posúdi údaje o kvalite a bezpečnosti lieku.

VIR-7831 (GSK4182136) je monoklonálna protilátka s aktivitou proti vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Monoklonálna protilátka je typ proteínu (bielkoviny), ktorý sa viaže na špecifickú štruktúru (nazývanú antigén). VIR-7831 je navrhnutý tak, aby sa pripojil k S-proteínu (spike proteínu), ktorý tvorí výbežok na povrchu vírusu SARS-CoV-2. Tým, že sa protilátka naviaže na povrch vírusu, zabráni jeho vstupu do buniek a ďalšiemu rozvoju ochorenia. Očakáva sa, že by tak mohol znížiť potrebu hospitalizácie u pacientov s COVID-19.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #vírus #vedci #protilátky #pandémia #Európska lieková agentúra #Covid-19