Dobrú správu pre všetkých milovníkov kávy "uvarili" čínski vedci s využitím údajov o viac ako 170-tisíc dospelých Britoch.
Len pitie mlieka ako prevencia pred covidom však nestačí, hoci laktoferín a jeho bioaktívne peptidy sú pre zdravie užitočné.
Ako by vyzerali najrušnejšie ulice amerických miest, keby mali menej áut a viac chodcov, cyklopruhov alebo verejnej dopravy? Týmito otázkami sa zaoberá Zach Katz.
Jeden z európskych kráľov, ktorý zomrel pred viac ako 1000 rokmi na území Poľska a ktorého prezývka sa stala názvom pre bezdrôtovú technológiu, je teraz sporom medzi archeológmi.
Zmes bylín, alkohol, alebo omračujúci úder do hlavy, či dokonca obojstranná kompresia krčnej tepny. Aj takto sa pred stáročiami snažili naši predkovia tlmiť bolesť.
Cestovných sprievodcov poznali a využívali už ľudia v staroveku. Najčastejšie námorníci a obchodníci, pre ktorých vznikol vlastný žáner cestovných príručiek - periplús.
Francúzsky vedec Étienne Klein sa musel ospravedlniť za falošnú fotografiu hviezdy Proxima Centauri.
Príčinou šírenia oparov je pravdepodobne rozmach bozkávania v dobe bronzovej. Vyplýva to zo štúdie, o ktorej informoval denník The Independent.
Britskí vedci zistili, že existujú tri typy takzvaného dlhého covidu - dlhotrvajúcich symptómov nákazy ochorením COVID-19.
Prieskum o vedeckých omyloch v Rusku však tiež ukázal, že vedecká gramotnosť Rusov postupne rastie.
Pitie kávy a nápojov s kofeínom pred nákupom môže viesť k nakupovaniu väčšieho množstva položiek a zvýšeným výdavkom, tvrdí vedecká štúdia.
Brazílskemu chirurgovi Gabrielovi Mufarrejovi sa pod vedením britského kolegu Noora ul Owasa Jeelaniho podarilo s pomocou virtuálnej reality oddeliť takmer štvorročné siamské dvojčatá.
Počty nakazených opäť rastú. Môže za to variant omikronu označovaný ako BA.5. Prečo sa šíri, hoci by ho malo teplejšie počasie počas leta skôr brzdiť?
Rodák zo škótskeho Edinburghu, ktorý zomrel 1. augusta 1922 vo veku 75 rokov, sa preslávil ako vynálezca telefónu a gramofónu.
Zrežte ďalšiu vetvu, Zelao, kričí botanička do koruny stromu ohrozeného druhu v brazílskej Amazónii.
Približne u piatich percent ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, sa vyvinuli dlhodobé problémy s čuchom alebo chuťou.
Viac pohybu môže ľuďom predĺžiť život. Podľa WHO treba do týždenného režimu zaradiť 150 až 300 minút mierneho cvičenia alebo 75 až 150 minút energických aktivít.
Až 95 percent prípadov vírusu opičích kiahní sa medzi ľuďmi rozšírilo sexuálnym stykom. Vyplýva to z najnovšej štúdie zverejnenej v New England Journal of Medicine.
Pred 100 rokmi, 28. júla 1922, sa narodil oceánológ Jacques Piccard, ktorý v roku 1960 spoločne s Donaldom Walshom uskutočnil rekordný hĺbkový zostup pod hladinu mora.
Izraelskí vedci vyskúšali prírodnú chemikáliu na hojenie rán a v porovnaní s liečbou antibiotikami docielili výsledok za polovičný čas.
V deň svojich 103. narodenín zomrel britský vedec James Lovelock. Preslávila ho teória Gaia, ktorá považuje Zem za živý organizmus ohrozený ľudskou činnosťou.
Zvierací trh v čínskom Wu-chane bol naozaj prvotným epicentrom pandémie ochorenia COVID-19.
Prínos pobytu v prírode pre fyzické i duševné zdravie človeka je známy už dlho - a predovšetkým potom pre ľudí trpiacich zdravotnými problémami.
Alkohol je škodlivý a jeho pitie nemá pre mladých ľudí žiadne zdravotné výhody. Občasné pitie malého množstva alkoholu môže prospievať iba ľuďom nad 39 rokov.
Západonílska horúčka je akútne horúčkovité ochorenie. Pôvodcom ochorenia je západonílsky vírus (West Nile Virus, WNV) z čeľade Flaviviridae.