Pred rokom, 6. marca 2020, v laboratóriu Národného referenčného centra (NRC) pre chrípku na ÚVZ SR diagnostikovali prvého pacienta pozitívneho na COVID-19.
Holandský vynálezca prišiel s novou metódou testovania na koronavírus: namiesto nepríjemného výteru z nosa a úst stačí, keď testovaní zakričia alebo zaspievajú.
Z britského výskumu vyplýva, že študenti, u ktorých sa prejavili známky závislosti, mali veľmi pravdepodobne problémy so spánkom.
Koronavírus SARS-CoV-2 sa môže prichytiť ľahšie na bunky dýchacích ciest u ľudí s krvnou skupinou A v porovnaní s osobami so skupinou B alebo 0, vyplýva z novej štúdie.
Psychiatri v Nemecku vyjadrujú znepokojenie nad tým, že zatváranie škôl a ďalšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu vyvolávajú u detí a tínedžerov strach, stres a rôzne psychické poruchy.
Počet úmrtí na koronavírus je najvyšší v krajinách, v ktorých má viac ako polovica obyvateľov nadváhu.
Vyšetrenie hladín protilátok proti koronavírusu môže preukázať, či sa človek s vírusom už stretol, či organizmus spustil obrannú reakciu a či si už vybudoval imunitu tvorbou protilátok.
Moderná skenovacia technológia odhaľuje zaujímavé tajomstvá o pozoruhodnej fosílii zvanej Little Foot.
Vakcína proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Pfizer môže byť menej účinná, ak sa používa u obéznych ľudí, vyplýva z novej štúdie.
Viac ako 34 000 osôb trpiacich demenciou zomrelo doteraz v Británii na chorobu COVID-19. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v pondelok zverejnil server Daily Mail.
Údaje z Anglicka dokazujú účinnosť už jednej dávky vakcíny AstraZeneca proti koronavírusu u starších dospelých.
Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo dal dokopy odpovede na časté otázky týkajúce sa respirátorov:
So vznikom prvej vakcíny sa medzi ľuďmi začali šíriť aj prvé mýty o očkovaní. Koncom 18. storočia britský chirurg Edward Jenner prišiel s vakcínou proti pravým kiahňam.
V akej fáze života by ste chceli zastaviť čas? Chceli by ste ostať navždy dieťaťom alebo vysokoškolským študentom?
Nový výskum ukázal, že osamelosťou trpí čoraz viac Američanov, pričom medzi najzraniteľnejšími sú mladí dospelí a matky.
Chemické látky, s ktorými sa stretávame každý deň, ohrozujú budúcnosť ľudskej plodnosti.
Z nového výskumu vyplýva, že jeden z piatich ľudí má špecifickú genetickú mutáciu, ktorá prispieva k tomu, že je odolnejší voči nízkym teplotám.
Ochorenie COVID-19 vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2 nám pred rokom úplne zmenilo život. Vírus ohrozuje všetkých ľudí bez rozdielu veku. Ako ho poraziť? Očkovaním.
Európska agentúra pe lieky (EMA) dokončila preskúmanie kombinácie monoklonálnych protilátok kasirivimab a imdevimab a odporučila ich na použitie u pacientov s ochorením COVID-19.
Jedna dávka vakcíny spoločnosťou Pfizer a BioNtech proti covidu-19 znižuje počet bezpríznakových infekcií a môže významne znížiť riziko prenosu vírusu, uvádza dnes zverejnená britská štúdia.
Očkovanie proti novému koronavírusu výrazne prispieva k zníženiu počtu hospitalizovaných pacientov.
Briti môžu v budúcnosti dostať vakcínu proti ochoreniu Covid-19 vo forme tabletky, tvrdí vedkyňa, ktorá sa podieľala na vývoji vakcíny Oxford/AstraZeneca.
Podľa dostupných údajov má každý štvrtý človek s ochorením COVID-19 symptómy asi mesiac od pozitívneho testu a každý desiaty nimi trpí dokonca až dvanásť týždňov.
Mnoho ľudí si rado pochutí na strave zo spracovaných obilnín, či už vo forme hrianok z bieleho chleba alebo taniera plného cestovín.
Vo vývoji je viac ako stovka rôznych typov vakcín proti COVID-19, pričom niektoré boli už v minulosti využívané na iné infekčné ochorenia a niektoré sú úplne nové.