Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok oznámila prvé úmrtie človeka na vírus vtáčej chrípky H3N8.
Podľa nového výskumu ľudia v oblasti Stredozemného mora užívali halucinogénne látky už pred 3000 rokmi.
Ľuďom, ktorí trpia sociálnou úzkosťou, môže prospieť vystavenie sa telesnému potu iných osôb v kombinácii s terapiou mindfulness, ktorá dáva človeku schopnosť uvedomenia, všímavosti a sebaovládania, vrátane zvládania emócií.
Nová štúdia upozorňuje na závažné dôsledky, ktoré môže mať ochorenie covidom-19 u tehotných žien bez očkovania proti koronavírusu.
Medzi ľuďmi nad 65 rokov v USA za posledné dve desaťročia až štvornásobne stúpli úmrtia v dôsledku predávkovania drogami. Vyplýva to zo štúdie vedeckého tímu Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA) v USA.
Život zachraňujúce vakcíny na vážne zdravotné problémy, vrátane rakoviny a srdcových chorôb, by mohli byť pripravené na využitie počas nasledujúcich siedmich rokov.
Všetky historické civilizácie mali jedno spoločné – vyznávali nejaké náboženstvo, verili v nadprirodzené sily, vykonávali rôzne rituály. Prečo?
Ľuďom, ktorí ochorejú na chrípku, môže hroziť šesťkrát vyššie riziko srdcového infarktu ešte týždeň po tom, ako im bol vírus diagnostikovaný, v porovnaní s rokom pred prekonaním choroby alebo rokom po nej.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) varovala, že horúčka dengue a ďalšie choroby prenášané komármi sa v dôsledku klimatickej zmeny šíria oveľa rýchlejšie a na ďalšie územia.
Štruktúru molekuly DNA (deoxyribonukleovej kyseliny) zodpovednej za prenos dedičných informácií, dešifrovala dvojica vedcov: Američan James Dewey Watson a Brit Francis Crick.
Spoločnosť Virgin Orbit britského miliardára Richarda Bransona vyhlásila bankrot v Spojených štátoch.
Jedlo dokáže vyvolať, potlačiť, zmeniť alebo kontrolovať naše emócie. Môže za to časť mozgu, nazývaná hypotalamus, ktorá riadi aj pocity hladu, smädu a podieľa sa na kontrole emócií.
Pred rokom, 31. marca 2022, predstavil medzinárodný tím zhruba stovky výskumníkov kompletný ľudský genóm - bolo to prvýkrát, kedy bol sekvenovaný vo svojej úplnosti.
Vo Francúzsku sa znižuje priemerný vek ľudí, ktorí menia svoj vzhľad pomocou estetických zákrokov alebo plastickej chirurgie.
Ďalšia generácia pokročilých génových terapií vyvoláva závažné lekárske a etické otázky, varovala skupina popredných svetových expertov.
Svetoznámy nemecký skladateľ Ludwig van Beethoven s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel na zlyhanie alebo cirhózu pečene.
Austrálsky amatérsky hľadač zlata objavil v štáte Victoria rekordne veľkú zlatú hrudu s hmotnosťou 4,6 kilogramu.
Stredomorská diéta obsahujúca orechy, morské plody, celozrnné obilniny a zeleninu by mohla znížiť riziko demencie takmer o štvrtinu.
Pôrodná trauma nie je jedinou príčinou duševnej nepohody rodičiek. Nový výskum poukázal na zabudnuté vplyvy.
Nová štúdia zistila, že zlé sny v detstve sú spojené s vyšším rizikom demencie a Parkinsonovej choroby v dospelosti.
Človek nemusí byť bežec alebo sa aktívne venovať nejakému športu, aby mohol pocítiť pozitívne dopady pravidelného pohybu. Dostačujúca by mohla byť aj rýchla každodenná prechádzka.
Vedecká štúdia naznačuje, že fyzicky náročnejšie profesie robia mužov "mužnejšími".
Predstavte si špongiu, ktorá svoje obete premení na zombie. Jej spory preniknú do tela. Ako huba rastie, začne sa zmocňovať mysle svojho hostiteľa.
Genetický materiál zozbieraný na trhu v čínskom meste Wu-chan, kde v roku 2019 zaznamenali prvé prípady nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, odhalil prepojenie covidu s DNA psíka medvedíkovitého.
V roku 2035 môže 51 percent obyvateľov sveta mať nadváhu či obezitu, pokiaľ krajiny nezlepšia prevenciu alebo liečbu a súčasné trendy budú pokračovať.