V Bratislave už pre Uber jazdia aj luxusné Mercedesy a BMW

18.06.2017 14:05
UberX, uberSelect, Uber
Ilustračné foto Autor:

Uber už v Bratislave ponúka aj luxusnejší variant prepravy službou uberSelect. Pripatiť si možno za BMW X6 alebo Teslu Model S. Cena je oproti uberX vyššia o 15 až 25 percent.

Protesty bratislavských taxikárov Uber v expanzii nezastavili. Firma od polovice júna v hlavnom meste ponúka aj luxusnejší variant prepravy. Namiesto vozidiel z kategórie uberX si je možné priplatiť za prepravu luxusnejším autom s vysoko hodnoteným vodičom.

So službou uberSelect môžu jazdiť len overení majitelia Škody Octavia, Superb, Volkswagenu Passat, Volva XC90, Mercedes-Benz E, Audi A8, Mitsubishi Outlander, Toyoty Prius, Range Rovera, Jeepu Grand Cherokee, BMW X6 alebo Tesly Model S. Tí si budú zároveň účtovať aj vyššiu sadzbu. Zákazník si priplatí za minimálne cestovné, za minútu jazdy, za kilometer a aj za storno objednávky. Rozdiel v cenách je zhruba 15 až 25 percent. Pri preprave z Bratislavy na Viedenské letisko je k dispozícii paušálne cestovné vo výške 40 (uberX) a 50 eur (uberSelect). Desaťeurový rozdiel je aj pri doprave do centra Viedne (55 a 65 eur).

Základné cestovné pre službu uberSelect.
Základné cestovné pre službu uberSelect. Autor: Uber

Služba Uber je v súčasnosti dostupná v 614 mestách po celom svete. Na Slovensku zatiaľ len v Bratislave. V zahraničí je možné využiť viacero variánt prepravy. Okrem uberX a uberSelect sú k dispozícii aj služby uberXL (s vozidlami SUV pre maximálne 6 ľudí), uberSUV (vozidlá SUV vyššej triedy), uberBlack (luxusné vozidlá a profesionálni vodiči) ako aj uberWAV (vozidlá s bezbariérovým prístupom). Zaujímavosťou je aj zdieľaná jazda (z angl. Carpool), pri ktorej môžu o jazdu vodiča požiadať viacerí cestujúci, ktorí idú rovnakým smerom. Cestovné sa následne rozdelí medzi všetkých cestujúcich.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#taxík #Uber #zdieľaná jazda #uberX #UberSelect
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku