Cez Gmail už môžete posielať dôverné správy, ktoré nemožno kopírovať či tlačiť

21.08.2018 19:50
šifrovanie, e-mail, správa, internet,...
Ilustračné foto Autor:

V novej funkcii Gmailu môžete dokonca od adresáta požadovať, aby pred prečítaním správy zadal SMS kód. Správa sa mu po stanovenom čase zo schránky sama odstránil

Môže sa stať, že nechcete, aby váš dôverný e-mail skončil naveky v adresátovej schránke, navyše akby k nemu mohol mať prístup aj niekto iný ako osoba, ktorej bol určený. Práve na to je určená nová nenápadná funkcia, s ktorou sa môžete v službe Gmail stretnúť.

Keď na stránke Gmail kliknete na ikonu Napísať správu, v spodnej lište novootvoreného okna si môžete všimnúť ikonu zámku s hodinami. Takzvaný “Dôverný režim”, ako sa nová funkcia nazýva, umožní nastaviť platnosť, po ktorej sa e-mail so schránky stratí. Od adresáta takisto môžete požadovať zadanie vstupného kódu, ktorý mu bude doručený v SMS správe. Po tom, čo ho zadá (ak vstupný kód aktivujete) si bude môcť e-mail prečítať, no bez možnosti ho ďalej preposlať, kopírovať, sťahovať alebo tlačiť.

Gmail spustil funkciu "dôverný režim
Gmail spustil funkciu "dôverný režim Autor: Google

Google myslel aj na to, ak náhodou zmeníte názor a príjemcovi budete chcieť zabrániť v otvorení správy ešte predtým, než vyprší jej platnosť. Ak si e-mail ešte neotvoril, na ľavej strane v časti Odoslané môžete otvoriť odoslanú dôvernú správu a “odstrániť prístup” k nej. O funkcii sa môžete dočítať aj v nápovede, ktorá je lokalizovaná do slovenčiny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Gmail #správa #šifrovanie #dôverný e-mail
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku