Operátori: Časy dobíjacích kupónov sa končia. Telekom ich sťahuje z predaja

30.11.2018 14:05
sim karta, roaming, dáta, mobil, micro sim,...
Ilustračné foto Autor:

Ako prvý ukončí predaj papierových dobíjacích kupónov Telekom. Ostatní operátori ho budú nasledovať, neupresnili však kedy.

Určite ste už na svojom mobile dobíjali niekomu, alebo aj samým sebe, kredit. Možno ste si ho dokonca nedobíjali cez internet ale pomocou stieracích kariet dostupných v trafikách, v obchodoch či na poštách. Dobíjacie karty so stieracím kódom na Slovensku už fungujú viac ako 20 rokov. Kedysi to bol EuroTel, ktorý klasické papierové kupóny k predplateným kartám na Slovensku uviedol do obehu. Ako prvý v týchto dňoch oznámil, že s ich predajom končí. Neznamená to, že s dobíjacími kartami zaniknú aj predplatené karty. Tie budú môcť ľudia aj naďalej používať, no s tým rozdielom, že kredit na nich si budú môcť dobiť už len z mesačného paušálu, cez internet, bankomat, platobný terminál či Telekom aplikáciu.

Slovak Telekom rozhodnutie zrušiť dobíjacie karty obhajuje tým, že ich v roku 2018 využívali len tri percentá zákazníkov. “Zákazníci sa postupne odklonili od prvotného spôsobu dobíjania kariet cez stieracie kupóny so 14-miestnym kódom a inklinujú k iným spôsobom obnovy kreditu,” uviedol hovorca Telekomu, Michal Korec. Dobíjacie kupóny budú v predaji už len do konca roka 2018. Ich platnosť ostane zachovaná.

Ostatní operátori, ktorí stieracie kupóny naďalej predávajú o ich zrušení zatiaľ otvorene nehovoria. Pravdepodobne však budú Telekom nasledovať v najbližších mesiacoch.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Slovak Telekom #predplatené karty #Easy #dobíjacia karta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku