Koniec pokutám za rýchlosť? Už aj Google vodičom povie, ak idú prirýchlo

Stačí chvíľa nepozornosti, ťažká noha na plyne a pokuta za prekročenie rýchlosti na seba nemusí dlho čakať. Google bude po vzore navigácie Waze upozorňovať na vyššiu rýchlosť v obci aj mimo nej. Zatiaľ však nie na Slovensku.

23.01.2019 12:50
GPS, navigácia, auto, šofér, šoférovanie,... Foto:
Ilustračné foto
debata

Ak ste už niekedy dostali pokutu za rýchlosť, pravdepodobne ste si povedali, že nabudúce budete ostražitejší. V prípade, ak vám na cestách robia spoločnosť mobilné navigácie, na prekročenie rýchlosti vás sami upozornia. To isté platí aj v prípade navigácie v novších autách.

Používatelia populárnej online navigácie Waze sa s upozorneniami na vyššiu rýchlosť mohli zoznámiť už dávnejšie. Google so svojou mobilnou navigáciu však zaostával. Zameškaný vlak sa však pokúša dobehnúť a v týchto dňoch štartuje ostrú prevádzku upozornení na prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti v obci a mimo nej. Upozorňovať na rýchlosť bude Google zatiaľ len vodičov v Dánsku, Veľkej Británii a Spojených štátoch.

Ďalšou novinkou v Mapách Google sú upozornenia na rýchlostné radary. Ak sa budú náhodou nachádzať na ceste, ktorou sa vodič vybral, v spodnej časti obrazovky sa zobrazí upozornenie. Ani táto funkcia ale zatiaľ nebude dostupná v krajinách strednej Európy. Vyskúšať si ju môžu vodiči vo Veľkej Británii, Spojených štátoch, Austrálii, Rusku, Brazílii, Mexiku, Kanade, Indii a Indonézii.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Google #navigácia #Mapy Google #Waze