Hackeri napadli účet šéfa Twitteru Jacka Dorseyho

31.08.2019 16:02

Hackeri z profilu zverejnili príspevky s rasistickým či antisemitským obsahom.

Twitterový účet spoluzakladateľa a výkonného riaditeľa Twitteru Jacka Dorseyho na krátko napadli hackeri. Tí z neho v priebehu 15 minút zverejnili viacero veľmi urážlivých príspevkov. K ovládnutiu Dorseyho účtu, ktorý má viac ako štyri milióny sledovateľov, sa prihlásila skupina, ktorá si hovorí Chuckling Squad.

Twitter uviedol, že hackerský útok neskompromitoval jeho systémy a chyba je u mobilného operátora, ktorého nemenoval. „Telefónne číslo spojené s účtom bolo skompromitované pre bezpečnostný dohľad mobilného operátora. Neoprávnenej osobe to umožnilo vytvoriť a poslať tweety cez SMS správu z tohto čísla. Problém je už vyriešený,“ uvádza sa v jeho v stanovisku.

Urážlivé príspevky, ktoré hackeri na Dorseyho účte zverejnili alebo zdieľali z iných profilov, obsahovali rasistické či antisemitské poznámky. Jeden z príspevkov naznačoval, že v sídle Twitteru je bomba.

Nemenovaný zdroj z Twitteru pre britskú BBC potvrdil, že hackeri použili techniku známu ako simswapping. Pri nej sa existujúce telefónne číslo prevedie na novú SIM kartu, obyčajne po tom, čo útočníci podvedú alebo podplatia pracovníkov zákazníckej podpory mobilného operátora. Tým, že hackeri dostali pod kontrolu Dorseyho číslo, mohli zverejňovať tweety cez jeho účet. Twitter totiž stále umožňuje zverejňovanie príspevkov takýmto spôsobom, a to aj preto, že ho využívajú používatelia v rozvojových krajinách, kde sú sadzby za mobilné dáta vysoké.

Chuckling Squad sa už prihlásil k viacerým útokom na účty známych používateľov Twitteru vrátane profilu vlogera Jamesa Charlesa či konto Youtubera Desmonda Amofaha známeho ako Etika, ktorý v júni spáchal samovraždu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Twitter #profil #hackeeri
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku