Facebooku unikla databáza stoviek miliónov telefónnych čísel

05.09.2019 18:03
Facebook
Ilustračné foto. Autor: ,

Sociálna sieť potvrdila únik až 200 miliónov telefónnych čísel registrovaných používateľov. V súčasnosti zisťuje, ako k úniku došlo.

Niekto vo Facebooku vytvoril databázu telefónnych čísel, ktorá neskôr bez akejkoľvek ochrany unikla na internet. Prístup k nej mohol získať ktokoľvek. Podľa bezpečnostných expertov sa v nechránených databázach objavilo až 419 miliónov záznamov, z ktorých približne 133 miliónov patrilo užívateľom zo Spojených štátov a 18 miliónov užívateľom vo Veľkej Británii. Hovorkyňa sociálnej siete tvrdí, že o úniku vedia, no na internete s malo objaviť údajne 200 miliónov telefónnych čísel. Zvyšné záznamy mali byť duplicitné. V súčasnosti vo Facebooku pátrajú, kto je za únik databázy zodpovedný.

Uniknuté údaje sú podľa hovorkyne staré a pochádzajú z obdobia, keď na Facebooku bolo ešte možné vyhľadávať ľudí aj podľa telefónneho čísla použitého pri registrácii. Zverejnenú databázu sa Facebooku podarilo odstrániť a v súčasnosti neeviduje žiadne odcudzenie účtu, ktoré by sa úniku týkalo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#únik dát #sociálna sieť #facebook
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku