Posledný klinec do rakvy. Obchod s aplikáciami pre Windows Phone končí

18.10.2019 11:00
Microsoft Lumia 535
Lumia 535 Autor:

Koniec ekosystému Windows Phone je blízko. Microsoft už onedlho ukončí existenciu oficiálneho obchodu s aplikáciami pre Windows Phone 8.1. Aplikácie si tak nebude mať majitelia smartfónov odkiaľ stiahnúť.

Ak náhodou používate niektorý so smartfónov s operačným systémom Windows Phone 8.1, je na čase porozmýšľať o jeho výmene. Microsoft oznámil, že už 16. decembra ukončí prevádzku oficiálneho obchodu, z ktorého si mohli aplikácie do mobilov sťahovať napríklad majitelia smartfónov Nokia Lumia. Na zastaralý systém Windows Phone 8.1 pritom už dlhšiu dobu nie sú dostupné žiadne aktualizácie. Odstavenie obchodu s aplikáciami je tak posledným klincom do rakvy systému, ktorý pre Microsoft skončil fiaskom.

Užívateľom, ktorí chcú svoj mobil s Windows Phone používať aj naďalej, Microsoft odporúča, aby si do decembra nezabudli stiahnuť všetky aplikácie, ktoré potrebujú. Zároveň ich upozorňuje, že akonáhle aplikácie z mobilu vymažú alebo telefón úplne vymažú, nebudú mať možnosť nainštalovať ich znova. Microsoft od októbra minulého roka neumožňuje do obchodu pridávať nové aplikácie a od júla tohto roka k existujúcim aplikáciam neumožňuje pridávať aktualizácie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Windows Phone #smartfón #operačný systém #mobil #Microsof
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku