Na Instagrame prekvitá obchod s bielym mäsom

02.11.2019 10:02
Instagram, Whatsapp, mobilná aplikácia,...
Ilustračné foto Autor:

Otrokári z Kuvajtu našli útočisko na Instagrame. Cez svoje účty ponúkali na predaj ženy z rôznych nearabských krajín.

Instagram zažíva svoje zlaté časy. Mnoho ľudí dnes už láka viac, než Facebook či Twitter. Sociálna sieť, ktorá primárne umožňuje ľuďom zdieľať fotky a príbehy, je mnohými využívaná aj na komunikáciu. Aj to je dôvod, prečo si na Instagrame našli útočisko aj ľudia, ktorí páchajú trestnú činnosť. Najnovším príkladom sú novodobí otrokári z Kuvajtu, ktorí na Instagram umiestňovali fotografie žien, ktoré boli “na predaj”. Upozornil na to server BBC, ktorý na sociálnej sieti našiel viacero podobných účtov.

Na jednotlivých účtoch sa nachádzali fotky žien s označením ako “upratovačky na predaj” (z angl. maids for sale). Medzi ženami sa objavovali aj mladistvé z najrôznejších nearabských krajín ako je rovníková Guinea či Thajsko a Filipíny. Záujemcovia mali možnosť otrokárov kontaktovať prostredníctvom súkromných správ a dohodnúť sa na obchode. Po medializovaní celého prípadu Instagram zakročil a účty zmazal s prísľubom, že v budúcnosti zabráni vytváraniu podobných účtov, ktoré majú propagovať trh s “bielym mäsom”.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kuvajt #Instagram #sociálna sieť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku