Google plánuje dať pomalým stránkam "značku hanby"

13.11.2019 13:00
Google Chrome, prehliadač
Ilustračné foto Autor:

Ak sa stránky načítavajú pomaly v prehliadači Chrome, Google ich plánuje označiť "odznakom hanby".

Nie všetky stránky sa v prehliadači Chrome načítavajú primerane rýchlo. Tie, ktoré zaostávajú chce Google začať označovať akýmsi odznakom hanby. „V budúcnosti môže Chrome stránky, ktoré sa obvykle načítavajú rýchlejšie alebo pomalšie, označovať rôznymi značkami. Označovanie môže mať rôzne podoby a s rôznymi variantami plánujeme experimentovať tak, aby sme priniesli pridanú hodnotu pre našich používateľov,“ uviedla spoločnosť na svojom blogu.

Je tak možné, že v budúcnosti si pomalé stránky vyslúžia odznak hanby, akonáhle Google podľa historických dát zistí, že pomalé načítanie nie je len anomáliou. Firma bude sledovať odozvu stránok a zisťovať, či načítavanie má súvislosť s hardvérom alebo internetovým pripojením. Vývojári zatiaľ len vyhodnocujú aká forma upozornení by bola vhodná. Do úvahy prichádza úvodná stránka alebo zelená či červená značka priamo v okne či záložke. Cieľom je presvedčiť tvorcov stránok, aby si dali záležať aj na optimalizácii webu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#web #Google #Chrome
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku