YouTube už nebude tolerovať videá s násilím či urážkami

Nové pravidlá sa budú týkať všetkých vrátane politikov, populárnych osobností na YouTube, ale aj širokej verejnosti.

12.12.2019 14:57
Youtube Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (3)

Služba YouTube už nebude tolerovať videá, ktoré „niekoho urážajú“ v súvislosti s rasou, rodovou identitou alebo sexuálnou orientáciu. Takisto zakážu videá obsahujúce „skryté hrozby násilia“ či „simulované násilie voči jednotlivcovi“.

Nové pravidlá sa budú týkať všetkých vrátane politikov, populárnych osobností na YouTube, ale aj širokej verejnosti. Výnimku dostali napríklad hudobné videá či stand-up vystúpenia. Predstaviteľ YouTube Neal Mohan pre BBC povedal, že sťažnosti jednotlivcov budú musieť posudzovať postupne, pričom musia brať do úvahy kontext celého videa. Služba zrejme stiahne aj príspevky, v ktorých americký prezident Donald Trump nazýva demokratickú senátorku Elizabeth Warren Pocahontas.

„Nechceme, aby sa z YouTube stal priestor, kde je potláčaný verejný diskurz v dôsledku toho, že by ľudia mali strach z obťažovania na našej platforme,“ dodal Mohan.

Celú kauzu rozpútali sťažnosti novinára Carlosa Mazu, ktorý uviedol, že ho neustále zosmiešňuje a uráža Steven Crowder, ktorý má svoju talkšou na YouTube. Crowder si pritom robil žarty z jeho sexuálnej orientácie a etnickej príslušnosti. Mnohí z jeho fanúšikov následne začali Mazu obťažovať na sociálnych sieťach. Predstavitelia YouTube následne obmedzili Crowderove možnosti týkajúce sa príjmov z reklamy.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #politici #násilie #YouTube #urážky #videá