Facebook umožní uzamknúť Messenger. Vyžadovať bude overenie identity

25.07.2020 16:30
Facebook, Messenger,
Ilustračné foto Autor:

Funkcia s názvom App Lock umožní uzamknúť prístup k správam v aplikácii Messenger. Využijete ju napríklad vtedy, keď svoj mobil niekomu požičiate.

Facebook oznámil, že do aplikácii Messenger pridá ďalšiu zabezpečovaciu vrstvu. Tá má zabrániť neoprávnenému prístupu k správam. Dnes totiž stačí, ak máte svoj mobil odomknutý a vaše správy v Messengeri si môže prečítať ktokoľvek. Nová funkcia s názvom App Lock umožní zamknúť četovaciu aplikáciu. Pre prístup k správam tak bude potrebné overenie identity či už cez zadanie číselného kódu alebo sken tváre.

Zamknúť aplikáciu bude možné okamžite po jej zatvorení alebo minimalizovaní. To znamená, že aj keď bude mobil odomknutý, aplikácia bude vyžadovať, aby užívateľ svoju identitu potvrdil ešte raz. App Lock sa tak nebude líšiť od bežných aplikácií pre internet banking. Na iPhonoch bude podporovať aj technológie Touch ID (sken prsta) a Face ID (sken tváre). Vylepšenie aplikácie je súčasťou pripravovanej aktualizácie zameranej na bezpečnosť. Najprv ju bude Facebook distribuovať pre platformu iOS, v nasledujúcich mesiacoch aj pre Android.

Okrem funkcie App Lock budú súčasťou aktualizácie aj ďalšie bezpečnostné prvky. Messenger užívateľom prinesie kontrolu nad tým, kto im môže a nemôže písať. Takisto začne v četoch rozmazávať obrázky od ľudí, ktorých užívateľ nemá vo svojom zozname priateľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Touch ID #Messenger #facebook #Face ID #čet #App Lock #aplikácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku