Ikea ukončí predaj jednorázových alkalických batérií

03.10.2020 18:35
Ikea, Alkalisk, alkalické batérie
Ilustračné foto Autor:

V októbri 2021 Ikea stiahne z predaja jednorázové alkalické batérie Alkalisk. Predávať bude už len dobíjateľné batérie Ladda.

Batérie Alkalisk od Ikey patri medzi najpredávanejšie alkalické batérie. Celosvetovo ich Ikea predá viac ako 300 miliónov kusov. Obchodný dom v týchto dňoch oznámil, že ich predaj o 12 mesiacov ukončí. Kupujúcich chce vraj motivovať k prechodu na nabíjateľné batérie, ktoré sú šetrnejšie k planéte. “Viacero štúdií preukázalo, že negatívny dopad alkalických batérií na životné prostredie je oveľa väčší než pri nabíjateľných nikelmetalhybri­dových (skr. NiMH) akumulátoroch, ktoré sa využívajú v domácnostiach v spotrebičoch s vyššou energetickou spotrebou,” vysvetľuje svoje rozhodnutie Ikea.

Podľa švédskej firmy je už pri 50 nabitiach NiMH batérie jej environmentálny dopad rovnaký alebo nižší než pri použití alkalických batérií. Batérie Ladda je možné opätovne nabiť 500-krát. “Spočítali sme, že ak naši zákazníci vymenia batérie Alkalisk za nabíjateľné Ladda a nabijú ich aspoň 50-krát, zníži sa množstvo elektronického odpadu o 5-tisíc ton ročne,” tvrdí Ikea. Akumulátory Alkalisk bude možné v obchodných domoch Ikea kúpiť do októbra 2021.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nabíjacie batérie #Ikea #alkalické batérie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku