Spoločnosť Meta zablokovala falošné účty, ktoré šírili dezinformácie o Ukrajine

Spoločnosť Meta zablokovala falošné účty, ktoré šírili dezinformácie o Ukrajine. Tie podľa nej zdieľali dezinformácie ohľadom situácie na Ukrajine, informovala v pondelok agentúra AFP.

28.02.2022 15:45
debata

Proruské skupiny „prevádzkovali webové stránky, ktoré sa vydávali za nezávislé spravodajské subjekty na platformách Facebook, Instagram, Twitter a Youtube“, oznámila spoločnosť Meta. V niektorých prípadoch „používali profilové fotky, ktoré boli pravdepodobne vytvorené umelou inteligenciou“, informovala americká spoločnosť.

Osoby, ktoré stoja za touto činnosťou, sú zrejme napojené na mediálne organizácie NewsFront a SouthFront. Na tie USA uvalili sankcie za pokus o ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb v roku 2020.

Spoločnosť Meta oznámila, že prijala opatrenia na ochranu účtov, ktoré sú najviac ohrozené. „Taktiež sme zablokovali domény, ktoré hackeri využívali na zavádzanie občanov Ukrajiny,“ oznámil vedúci bezpečnostnej politiky spoločnosti Nathaniel Gleicher.

Sociálne siete sa stali jedným z frontov boja ruskej invázie na Ukrajinu a miestom, kde sa v súčasnosti aj napriek opatreniam šíri mnoho dezinformácií, pripomína AFP.

debata chyba
Viac na túto tému: #facebook #méta #falošný profil #heker
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy