ChatGPT využije dáta z platformy Reddit. Získa tak nové superschopnosti

Spoločnosť OpenAI bude spolupracovať s platformou Reddit, ktorá má milióny aktívnych používateľov. Četbot ChatGPT tak získa nové superschopnosti.

19.05.2024 09:00
Reddit, sociálna sieť, Foto:
Ilustračné foto
debata (3)

Poznáte Reddit? Online platforma, ktorá je niekde na pomedzí sociálnej siete a diskusného fóra má stovky miliónov aktívnych používateľov. Ponúka im možnosť zdieľať, komentovať a hodnotiť prakticky akýkoľvek obsah. Svojim spôsobom tak pripomína klasické diskusné fóra, ktoré boli v našich končinách ešte donedávna veľmi populárne. Používatelia si však môžu medzi sebou písať, posielať videá a fotografie, vytvárať skupinové čety alebo živé online prenosy. Spoločnosť OpenAI v týchto dňoch oznámila, že s platformou uzatvorila spoluprácu vďaka ktorej bude môcť získať prístup k jej obsahu.

Profitovať z novej spolupráce však nebude len četbot ChatGPT, ktorý získa priehrštie nových dát od skutočných ľudí. Reddit plánuje implementovať četbota ChatGPT priamo na svoju stránku a používateľom ponúknuť nový spôsob vyhľadávania informácií či už v existujúcich skupinách alebo generovaných umelou inteligenciou. Hodnota akcií Redditu, ktorý len nedávno vstúpil na burzu, po oznámení spolupráce vzrástla o 10 percent.

Reddit v roku 2005 založila dvojica bývalých spolužiakov z americkej Univerzity vo Virgínii. Ich cieľom bolo vytvoriť platformu, na ktorej by ľudia mohli zdieľať odkazy, užitočné informácie z internetu a diskutovať o nich. Jedným z kľúčových prkov novovzniknutej stránky bola možnosť hodnotiť obsah a vyberať tak príspevky, ktoré sú najpopulárnejšie a najprínosnejšie. Reddit bol od začiatku považovaný za komunitnú sociálnu sieť, v ktorej mali používatelia medzi sebou možnosť diskutovať, komentovať príspevky a zapájať sa do debát v takzvaných “subredditoch,” teda podskupinách zameraných na rozličné témy. Aby sa obsah nevymkol kontrole, každá z podskupín má svoje vlastné pravidlá a moderátorov zodpovedajúcich za kvalitu.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #OpenAI #Reddit #ChatGPT #diskusné fórum