ChatGPT ponúka nové predplatné za 200 dolárov mesačne. Model o1 je tiež dostupný v 'plnej' verzii

Najdrahšie predplatné má vychádzať v ústrety výskumníkom, ktorí potrebujú vyššiu presnosť a efektivitu u všetkých dostupných modelov. Pre predplatiteľov sprístupnil ChatGPT aj model o1 v plnom režime bez obmedzení v počte otázok.

06.12.2024 11:00
ChatGPT, umelá inteligencia,
Ilustračné foto
debata

Dvanásť dní, dvanásť noviniek. Spoločnosť OpenAI začala verejnosti predstavovať nové vylepšenia svojich produktov. Každý deň predstaví jednu z nich. Ako prvý prišiel na rad model o1, ktorý bol doteraz dostupný len v testovacej a obmedzenej verzii “preview.” ChatGPT o1 na rozdiel od iných modelov nad zadaním premýšľa podobne ako človek. Uplatnenie tak nájde pri komplexnejších otázkach, riešení matematických úloh alebo programovaní. Pri vývoji mobilných či webových stránok mu je možné zadať komplexnú požiadavku so všetkými možnými detailmi – podobne ako pri domácej úlohe, ktorú by vám zadal učiteľ na hodine programovania na vysokej škole. Namiesto okamžitého vytvorenia zdrojového kódu, ktorý by bolo pravdepodobne potrebné ďalej upravovať, sa nový model najprv zamyslí a snaží sa pochopiť ako aplikáciu nadizajnovať, akú logiku použiť, ako implementovať všetky kritériá a až následne zobrazí výsledok.

ChatGPT o1 vo verzii preview fungoval len v obmedzenom režime. Četbota sa bolo možné spýtať len 30 až 50 otázok týždenne. To po novom už neplatí. Predplatitelia majú prístup k jeho plnohodnotnému využitiu, a navyše môžu okrem otázok k svojim požiadavkám nahrávať aj fotografie. Model je tiež o čosi rýchlejší, energeticky efektívnejší a má o 34 percent nižšiu chybovosť.

Okrem predplatného Plus firma predstavila aj variant ChatGPT Pro pre tých najnáročnejších používateľov, ktorí chcú umelú inteligenciu využiť napríklad vo svojom výskume. Nové predplatné stojí až 200 dolárov mesačne, teda desaťkrát viac než predplatné Pro a zahŕňa neobmedzený prístup ku všetkým modelom vrátane nového pokročilého hlasového režimu a variantu o1 pro, ktorý využíva viac výpočtového výkonu na riešenie najkomplexnejších problémov. OpenAI ho v blízkej budúcnosť plánuje rozšíriť aj o ďalšie funkcie, ako je prehliadanie webu a nahrávanie širšieho portfólia súborov.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #umelá inteligencia #OpenAI #ChatGPT